VELIKI POŽAR NA DEPONIJI: Kancerogeni toksični oblak nadvio se nad Veliko Gradište i Srebrno jezero (VIDEO)

Građani javljaju da je deponija između Velikog Gradišta i Požažena ponovo buknula, a nad gradom počeo je da se širi miris zapaljenog smeća.

Foto: Bogdan M.

Smrad se oseća po celom gradu, ali i sve do Srebrnog jezera, dok se iz daljine pruža zastrašujući pogled na Veliko Gradište. Nad gradom se od jutros nadvio veliki oblak dima, velik nekoliko kilometara, a opštinski i nadležni čelnici ćute.

Dim i smrad sa deponije je nesnošljiv. Informacija na lokalnom opštinskom portalu nema. Opštinski štab za vanredne situacije opštine Veliko Gradište se ne oglašava, a na video-snimcima vidi se gust crni dim na nebu iznad mesta požara.

Iako se niko od nadležnih do sada nije oglasio, ova situacija se nipošto ne sme ignorisati već se preporučuje građanima da zatvore prozore svojih domova i upale klime ako ih imaju, dok se nadležni čelnici ne smiluju da se oglase i izdaju upustva.

Foto: Darko A.

(Tpknews.com/S.A.)

PROČITAJ I

4 Komentari

  1. Namerno se pale deponije i u Gradištu i u Golupcu a zna se i zašto. A narod se truje i ćuti. Strah je veći i od brige za vlastitu decu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker