SPORAZUMNA PRESUDA: Šest meseci uslovno zbog udesa kod Velikog Gradišta

David Stanojević (20) iz Bikinja kod Golupca pred Osnovnim sudom u Velikom Gradištu sporazumno je osuđen na šest meseci zatvora, uslovno na dve godine, jer je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je jedna osoba teško povređena.

Osim uslovne kazne, njemu je izrečena i šestomesečna zabrana upravljanja motornim vozilom. Ova presuda doneta je na predlog Osnovnog javnog tužilaštva u Velikom Gradištu, na osnovu priznanja krivice optuženog.

Do udesa je došlo  na putu Golubac-Veliko Gradište, kod sela Kusiće, kada je Stanojević svojim autom marke „golf“ udario u prikolicu freze, na kojoj su bili supružnici Goran (51) i Vesna (47) Veselinović. Tom prilikom Vesna je pala sa freze i zadobila teške povrede u vidu preloma desne butne kosti. Supružnici Veselinović neće goniti optuženog, jer ih je on, u međuvremenu, obeštetio. Olakšavajuća okolnost pred sudom bila je ta što se radi o mladom i neiskusnom čoveku.

Goran i Vesna Veselinović / Foto: Privatna arhiva

Inače, od početka godine do danas, Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu sklopilo je čak 21 sporazum o priznanju krivice, čime se procentualno svrstava među najefikasnija tužilaštva u Srbiji, po tom pitanju.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker