SLUŽIMO SRBIJI! Poziv Vlasima iz Homolja za dobrovoljno služenje vojnog roka pod oružjem

U Žagubici je održana promocija dobrovoljnog služenja vojnog roka. O pogodnostima izbora za služenje vojnog roka u trajanju od 6 meseci govorio je potpukovnik Milan Janković, načelnik Centra Ministarstva odbrane u Požarevcu.

Screenshot/YouTube

Za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem mogu da se prijave svi zainteresovani u dobu od 19 do 30 godina. Mesečna zarada vojnika na dobrovoljnom služenju roka je 46.000 dinara. Posle završetka služenja roka od 6 meseci, dobrovoljci mogu da nastave da rade kao profesionalni vojnici po ugovoru.

Uz prijavu je obavezan lekarski pregled u Vojno medicinskom centru u Beogradu.

Rok za prijavljivanje je do 1. decembra. Kandidati iz opštine Žagubica mogu da se lično prijave kod referenta u opštinskoj kancelariji, elektronski preko sajta E uprava ili u Pošti Srbije.

(Tpknews.com/I.M.S.)

Jedan komentar

  1. na služenje vojnog roka prvo uputite “svoju decu” – za primer drugima, pa onda možemo dalje…
    za “našu decu” ne treba da brinetri

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker