FESTIVAL U KUČEVU: Slobodi Mićalović plaketa “Žanka Stokić”

Na Pozorišnim svečanostima “Žanki u čast”, završenim sinoć u Kučevu, plaketu “Žanka Stokić” za najbolje glumačko ostvarenje osvojila je Sloboda Mićalović, za ulogu Frenki u duo frami “Frenki i Džoni”, rađenoj u produkciji Narodnog pozorišta iz Beograda i Somborskog pozorišta.

Ovu odluku doneo je Umetnički savet, koji je radio u sastavu: Ljiljana Jović, diplomirana istoričarka umetnosti, Bojan Veljković, magistar primenjenih umetnosti i Aleksandar Stanković, profesor srpskog jezika i književnosti.

– Raskošnim talentom i suverenom igrom, Sloboda gradi karakterni lik koji savladava strahove i neuspehe šaljući poruku i ohrabrenje publici da prava ljubav nikada ne kasni – navedeno je u obrazloženju odluke o nagradi.

Uručenje plakete obaviće se u Narodnom pozorištu u Beogradu, u terminu koji će naknadno biti objavljen.

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker