GOTOV JE ZIMSKI SAN: Prvi strani kruzer stigao na pristan kod Golubačke tvrđave (FOTO)

Dolaskom prvog stranog kruzera „River Beatrice“ u nedelju na praznično jutro na pristan kod Golubačke tvrđave, zimski san za Golubac i njegove stanovnike, je gotov.

Kruzer River Beatrice / Foto: Tvrđava Golubački grad

Kao da je neko pritisnuo neki prekidač, i sve je odjednom živnulo. Vaskršnje jutro dovelo je prve putnike sa kruzera „River Beatrice“. A, kao i sve ostale goste i njih je dočekala košava u svojoj punoj snazi.

Foto: Tvrđava Golubački grad

Nakon zimske pauze, Golubačka tvrđava otvorili je svoja vrata, i kako se vreme prolepšava sve je više turista. Nova sezona još uvek nije zvanično otvorena, ali gosti u Golubačku tvrđavu zbog lepog februarskog vremena već su pristigli.

Foto: Tvrđava Golubački grad

Inače, postignut je dogovor da Golubačka tvrđava postane redovna stanica za velike rečne kruzere. Tako da ova divna dunavska tvrđava postaje prava međunarodna turistička destinacija. A, ovo je prvi zvanični kruzer koji stao na pristan Golubačke tvrđave.

Deo tima koji je dočekao putnike kruzera River Beatrice / Foto: Tvrđava Golubački grad

Ukoliko, tokom posete tvrđavi, želite nešto i da naučite, tu je uvek na raspolaganju vodič Sreten Živković i njegov tim.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker