ZAMENIO TABLICE: Srbin od Beča do Subotice putovao automobilom za kojim se traga

Mađarska policija je na graničnom prelazu Tompa – Kelebija kod Subotice, na izlazu iz Mađarske, zaplenila automobil kojim je upravljao državljanin Srbije, jer su vlasti Austrije raspisale međunarodnu potragu za tim vozilom.

Foto: Profimedia

Automobil je zaplenjen, a vozač koji je iz Srbije, brani se sa slobode i saslušan je kao osumnjičeni za krivično delo zloupotrebe jedinstvenog registarskog broja.

– Državljanin Srbije (29) se 24. februara prijavio za izlazak iz zemlje na graničnom prelazu Tompa. Carinski službenik je proverio dokumenta vozača plave “mazde”, kao i vozilo. Tada je otkriveno da su registarske tablice automobila prvobitno bile izdate za drugi automobil – objavila je mađarska policija na svom sajtu.

Uz to su pripadnici Granične policije proverili i broj šasije i utvrdili da je u Austriji raspisana međunarodna potraga za tim automobilom, te je zaplenjen.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker