OMČA SE STEŽE: Bliži se kraj vladavine Perišića i kuma Janoševića u Kučevu?!

Bez mnogo pompe, daleko od očiju javnosti članovi Opštinskog veća opštine Kučevo na svojoj sednici održanoj 29. Juna 2021. godine prihvatili su ostavku Zorana Velimirovića načelnika Opštinske uprave Kučevo i za novog v.d. načelnika Opštinske uprave Kučevo imenovali Nikolu Miloradovića dosadašnjeg pomoćnika predsednika Opštine Kučevo.

Novica Janošević i Aleksandar Perišić/Foto: Privatna arhiva

U saopštenju koje je izdao Nenad Mikić zamenik predsednika Opštine Kučevo navodi se da je sada bivši načelnik Opštinske uprave Kučevo Zoran Velimirović podneo ostavku iz ličnih razloga.

Da li je po sredi lični razlog Velimirovićeva ostavka ili se iza nje krije nešto sasvim drugo?

Naš insajder iz opštinske uprave tvrdi da je po sredi iznuđena ostavka jer Zoran Velimirović nije adekvatno svojim potpisom ispunjavao zahteve o ubrzanoj pljački javne imovine opštine Kučevo a i zbog godina nije mogao svaki dan da od opštinske zgrade pet, šest puta dnevno odlazi u hotel na konsultacije. Velimiroviću su spremili lažnu optužbu za napastvovanje jedne žene članice takozvanog „Hotelskog orkestra“ čak su pripremljeni i mediji koji bi o tom izmišljenom skandalu izveštavali. S obzirom da Velimirović nema još puno do penzije, prihvatio je radno mesto obudsmana, kao i poslove za socijalna i boračka pitanja.

Mnogi tvrde da je Velimirović u ranijem periodu bio sklon ucenjivanju žena ali računajući njegove godine i funkciju koju je obavljao, niko od građana i zaposlenih u Opštinskoj upravi ne veruje da je razlog njegove ostavke ili pak smene, „ljubavni greh“.

Gotovo sa sigurnošću svi znaju da je ostavka iznuđena od strane Aleksandra Perišića koordinatora Srpske napredne stranke za dijasporu, trenutnim umišljenim vladaocem Kučeva i koordinatora Srpske napredne stranke Aleksandra Jokića, pravdajući sve to kao interesom stranke od izuzetnog značaja. Zanimljivo da je novi v.d. načelnik Opštinske uprave Kučevo Nikola Miloradović, kum Aleksandra Perišića kao i njegov otac Dragan Miloradović koji obavlja funkcije sekretara Skupštine opštine Kučevo i v.d. javnog pravobranioca Opštine Kučevo, inače poznat po krađi pečata i odborničkih uverenja, uredno prijavljen Policijskoj stanici Kučevo ali iz neobjašnjivih razloga nije još procesuiran.

Zoran Velimirović/Foto: kucevo.rs

Novog v.d. načelnik Opštinske uprave u Kučevu Nikolu Miloradovića koji ne ispunjava nikakve uslove za to radno mesto, uglavnom svi poznaju kao tatinog sina koji je studirao prava šest godina na državnom fakultetu ali od druge godine nije mogao da se makne a onda je na jednom privatnom fakultetu, ekspresno diplomirao i stekao zvanje diplomirnog pravnika. Pokušavo je Miloradović stariji da od svog sina napravi advokata, šaljuči ga na polaganje pravosudnog ispita bezuspešno jer posle više pokušaja do uverenja o položenom pravosudnom ispitu, mlađani Miloradović još nije stigao.

Ostaće upamćena gostovanja pripravnika Nikole Miloradovića u Osnovnom sudu u Kučevu kada je pokazao da je po (ne)znanju još uvek na prvoj godini pravnog fakulteta. Naš insajder tvrdi da je bila grčevita borba između tatinog sina Nikole Miloradovića i drugog tatinog sina Milana Rančića koji je takođe svoje prve lekcije iz pravnih nauka upoznao na državnom fakultetu da bi posle dugogodišnjeg studiranja postao svršeni student jednog privatnog pravnog fakulteta. Njihovi roditelji poznati kučevački advokati, svesni znanja svojih sinova, jedino što su mogli je da ih zaposle u opštini i tako ih skinu sa grbače. Kako će se snaći u novoj ulozi novi v.d. načelnik Nikola Miloradović ostaje nam da vidimo, apetiti pojedinaca su veliki? Videćemo, da li će tata Dragan Miloradović dozvoliti svom neiskusnom sinu da potpisuje sve i svašta a nesumnjivo je da Perišić i Jokić baš to očekuju od njega.

Da li je na pomolu još jedan sukob kumova što je tipično za Srbiju? Istorija, učiteljica života i svih mudrosti nas uči da je mnogim vladarima Srbije najveća opasnost došla od kumova. Mnogi slute da će se ovo i dogoditi?

Posle skoro godinu dana vladavine Perišićeva pozorišna lutka predsednik opštine Kučevo, Ivan Rajčić, njegov konobar zamenik predsednika opštine Nenad Mikić, njegov novinar predsednik SO Kučevo Branko Kecman i ostali šahovski pešaci, predvođeni Novicom Janoševićem i Milošem Petrovićem ne ispunjavaju apetite svog gazde. Da nije Perišićevog kuma državnog sekretara u Ministarstvu privrede Dragana Stevanovića Bosketa koji im je obezbedio 76 milona dinara za izgradnju i rekonstrukciju infrastrukture ka turističkim destinacijama, rukovodstvo opštine Kučevo ne bi imalo sa čim da se pohvali. Naravno da će kumovi Boske i Aca iz svega podeliti dobar deo ali građani opštine Kučevo tom poklonu ne gledaju u zube, ako se može prihvatiti kao poklon jer kroz razne takse i namete države sve su to pretplatili.

Aleksandar Jokić i Aleksandar Perišić su na ivici nerava iz razloga što njihova pozorišna lutka Rajčić, lični konobar Mikić i ostali pešaci ne ispunjavaju zacrtane uslove punjenja njihovog ličnog budžeta.

Nikola Miloradović, v.d načelnik Opštinske uprave Kučevo/Foto: eKučevo

Iz dobro obaveštenih izvora, Jokić i Perišić su morali da pokriju kod institucija Republike Srbije sve nepravilnosti prilikom održavanja nelegalne konstitutivne sednice Skupštine opštine Kučevo, angažovanja privatnog obezbeđenja iz Petrovca na Mlavi koje je obezbeđivalo tu skupštinu, odbijanje žalbe nezadovoljnih odbornika Upravnom sudu, lažno obaveštavanje vrha Srpske napredne stranke o perfektnoj situaciji u Opštinskom odboru Srpske napredne stranke Kučevo, uz sve to Perišić je morao da priredi razne ručkove za „viđene“ goste u hotelu Rudnik a to košta? Po svemu sudeći za Perišića biće po sredi ona narodna poslovica, „Ko želi veće, izgubi i ono iz vreće“.

Građani Kučeva ali i većina zaposlenih u opštinskim institucijama su ogorčeni Perišićevim bahatim ponašanjem i nije daleko dan kada će dići glas protiv torture i iživljavanja nad njima samima i njihovom zajedničkom imovinom. Dok građani opštine Kučevo „kuvaju“ od besa i ne samo da neće više da čuju za Srpsku naprednu stranku nego ni za predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića koji im je očigledno sve ovo dozvolio, broj nezadovoljnih građana svakim danom je sve veći. U isto vreme se najavljuju nove ostavke direktora javnih preduzeća u Kučevu koji imaju imalo obraza i straha šta će biti kad sve ovo prođe. Živo blato u koje su mnogi duboko upali je sve dublje i dublje.

„Dala baba dinar da uđe u kolo, a dva da iz njega izađe”, kaže narodna poslovica koja u potpunosti opisuje funkcionere opštine Kučevo koji su se polakomili na nešto za šta su mislili da će im doneti koristi, ali se ispostavilo da im, ipak, donosi više štete, pa ne pitaju šta košta da se iz svega toga izvuku. Za to vreme Aleksandar Perišić ne birajući sredstva, često i van okvira zakona pokušava da u Kučevu stvori svoje lično malo carstvo, maštajući o velikom turističkom prosperitetu koje se neće nikad desiti. Niko od građana nema ništa protiv njegove mašte ali ima protiv njegove bahatosti koja nije u interesu društva u kome živimo. Uostalom, šta bi bilo da se svi građani opštine Kučevo ponašaju kao Perišić i godinama ne servisiraju svoje obaveze za potrošnju električne energije, komunalnih obaveza i poreza na imovinu?

Novom v.d. načelniku Opštinske uprave Kučevo želimo puno uspeha u daljem radu, sa željom da bude bolji od svog predhodnika koji nije želeo ili nije smeo da Opštinsku upravu Kučevo dovede u legalne tokove rada. Ako se država ne urazumi po ovom pitanju, postoje najave totalne građanske neposlušnosti, pa “kom opanci, kom obojci”.

(Dopisnik tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

38 Komentari

 1. Preko 100 ljudi je izgubilo posao u Kucevu zbog ovih majmuna.Smenili sve direktore,nacelnike,predsednike udruzenja i postavili na njihova mesta kumove,rodjake,poslusnike kako bi mogli da nastave da pljackaju,otimaju i kradu iz budzeta Opstine.

 2. Ne bi narod iz obesti i dosade upao u opštinu! Upao bi je jer više ne može da trpi teror ovih ljudi koji gaze zakone, krše ustav i uništavaju opštinu državu

 3. Građani Kučeva zaslužuju da ih predstavljaju mnogo bolji, obrazovaniji i potkovaniji ljudi od Ace Karatiste, Janoša i njihovog okruženja. Jedva čekam njihov kraj

 4. Predpostavljam da se glavne vođe ove kriminalne bande vešto kriju iza jedne osobe a to je nelegalni izabrani predsednik. Ne izgleda mi da je nepošten ali ako je naivan neka mu samo bog bude u pomoć, u šta najmanje verujem.

 5. Janoševiću, tvoje vreme je proslo kao i svim tvojim pajtasima koji ste na vlast dosli na silu praznih depova a pogĺdajte se gdeste sada nije narod glup isprani mozak narodu o vasoj licnoj demoatiji je dosao kraj zbogom prodavci magle

 6. Bagra, napredno-radikalni talog iscureće uskoro u kanalizaciju istoriije, jer je ovo nevidjeno bahaćenje.

 7. Aca Karatista je kobajagi bio SPS sad vidim da je radikal, pardon Snsovac. Kad se bude razbio nece da ga sastavi ni narodna banka Srbije. Mnogo je ljudi prevario za pare, kad sve to dodje na naplatu nece bas prijatno da mu bude

 8. E zemljo Srbijo sta si ti dozivela da ti kumovi maltretiraju tvoj narod. Predsednik drzave sve to mirno gleda i hoce Jos jedan mandat. Tesko, glasala sam za njega ali sada nikad vise jer umesto da suzbije mafiju on je Jos i razvija

 9. Otići će oni ali šta će biti sa onim što su od naroda opljačkali. E to je mnogo važnije pitanje. Njih na višegodišnju robiju uz obaveznu konfiskaciju imovine bez obzira na koga se vodi kao i blokada svih računa u bankama. To treba da važi ne samo za lokalne lopuže i krimose već i za one u vladajućoj strukturi. To je jedini način da se narodu Srbije vrati ono što su godinama krali.

 10. U toku je pljačka građana opštine Kučevo, stranačka pljačka gde partijski paraziti SNS i SPS nameštaju tendere i drugim stranačkim šemama i kombinacijama nameštaju poslove svojim burazerskim, kumovskim i partijskim firmama.

 11. Pa sta ste ocekivali od nepismenih i polupismenih kriminalaca sa kupljenim i plagiranim diplomama, nego da pljackaju i otimaju?

 12. Narode, ovima iz Tpk News treba velika podrška koja nije samo moralna već i finansijska. Oni su jedino svetlo demokratije u našem okrugu. Samo napred i sve čestitke za redakciju ovog portala

 13. Velimirović je veliki neradnik i trebalo ga je zbog toga smeniti. Smenjen je samo zato što nije slušao Acu Karatistu.

 14. Naprednjacka banda propalica, secikesa, bivsih robijasa i lazova koji unistavaju državu. Sva sreca sto zivim u normalnoj drzavi daleko od ovakvih

 15. Verovatno, Kecman i sad peva pesmu: ne može nam niko ništa jači smo od sudbine, jer je tu pesmu pevao dok je 3 dana bio sa žutim na vlast. Sad ga malo odužio a dokle će?

 16. SVI KOJI SU PAMETNI TREBA DA BEZE OD OVIH VUCIBATINA. UPRAVNIK HOTELA RUDNIK JE NA PLATNOM SPISKU DOMA KULTURE. NEMA TU NAPRETKA SA MAFIJOM. SAMO SMENA JE RESENJE

 17. Aco Perišić se istinski nervira zbog ovih tekstova…provereno znam.Zvone telefoni…provereno znam.Boli istina, nemojte da stajete samo pišite.Bravo za TPK.Ozbiljno ih ljuljate

 18. Sedeo sam u kafiću kad su prošle nedelje došli Aca Jokic i kum Boske da vide šta se dešava.Posle je došao Nenad Mikic da podnese izveštaj…vidno su bili nervozni

 19. Nenad Mikic je bio na robiji zbog falsifikovanja dokumenata i kradje novca. Pola sata je lezao na patosu banke sa lisicama na rukama i on je sada zamenik predsednika opstine. Ne bih bila iznenadjena da postane i predsednik opstine. Ovo je vlast bivsih i sadasnjuh secikesa.

 20. Gde je Vulin veliki borac protiv mafije da pohapsi ovu bandu? Gde je tuzilastvo? Izvinite gospodo, mi nismo glasali za ove! Oni su dosli na silu i van svih vazecih zakona drzave Srbije. Korumpirana vlast u Kucevu mora da zna da nije iznad naroda. Da li je moguce da su Crnogorci Jokic i Perisic jaci od drzave? Ako drzava ne preduzme nista protiv mafije, narod hoce!

 21. Главне коловође у дрпање су: Јаношевић, Милогорац, Шоми и Микић а млади перспективни председник им све то аминује својим потписима.

 22. Najaci su ovi tatini sinovi buduci advokati M moj skolski u osnovnoj bolje da ga ne komentarisem a ovaj R to je prica za sebe ide ulicom glavnom u Kucevu i pravi grimanse kao mister bin Sta reci a ne zaplakati.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker