TAKO JE KADA JE NA ČELU DRŽAVE GEJ LOBI: Sve okolne države zatvorile škole – Srbija ne!

Sve države u susedstvu Srbije zatvorile su škole i fakultete. Naše državno rukovodstvo, uprkos tome što je danas duplo više novih slučajeva zaraze koronavirusom nego juče, odbija da to učini.

Crna Gora je zatvorila sve škole i fakultete, iako za sada nemaju nijedan slučaj zaraze opasnim virusom. Iste mere preduzele su i: Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Severna Makedonija, koje imaju manji broj zaraženih od Srbije.

U Bugarskoj je uvedeno vanredno stanje, a oštre mere su uvele i Mađarska i Rumunija.

Za sada nema informacija kada će đaci u Srbiji biti zaštićeni od virusa. U međuvremenu učionice se sve više prazne, jer roditelji ne dopuštaju deci da pohađaju nastavu, strahujući od zaraze.

Veliku pometnju je napravila odluka srpskog ministra prosvete, koji je odlučio da obustavi nastavu u svojoj školi, ali ne i u drugim.

Na informaciju da privatna škola Ruđer Bošković u Beogradu u ponedeljak 16. marta počinje da sprovodi online nastavu za svoje učenike, ministar prosvete u Vladi Srbije Mladen Šarčević kaže za BIRN da je to tačno ali da to nije u suprotnosti sa preporukama Vlade Srbije.

U telefonskoj izjavi za BIRN on kaže da se pravi buka ni oko čega, odnosno samo zato što je on povezan sa tom školom.

„Kada budemo uskoro pustili online sistem nastave za sve škole u Srbiji onda mi niko neće čestitati na tome“, kaže Šarčević i dodaje da je svestan da i sada puno roditelja ne pušta decu u školu zbog straha od širenja korona virusa i da se to sve beleži.

On kaže da se radi na tome da već naredne nedelje svi budu u mogućnosti da imaju online nastavu.

U petak na vanrednoj konferenciji za novinare predsednica Vlade Ana Brnabić je saopštila da do daljeg neće biti obustave nastave u školama u Srbiji jer ne postoji opasnost od širenja korona virusa među školskom populacijom.

Članovi Kriznog štaba Vlade Srbije koji predvodi Ana Brnabić su svi do jednoga uveravali javnost da u ovom trenutku nema razloga da se obustavi nastava u školama i da se zatvaraju vrtići jer deca nisu ugrožena i ne prenose virus, kako navodno pokazuje dosadašnje iskustvo sa Kovid-19.

PROČITAJ I

2 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker