19-ta JEPURIJADA: U veselom raspoloženju 15 ekipa takmičile se u kuvanju zečijeg gulaša (FOTO)

U veselom raspoloženju 15 ekipa takmičile se u kuvanju zečijeg gulaša. Među vrsnim kulinarima našli su se i gosti iz Rumunije.

Foto: Promo

U subotu 30. novembra u Topolovniku devetnaesti put po redu održana je manifestacija Jepurijada u organizaciji lovačke sekcije Topolovnik uz podršku MZ Topolovnik, Opštine Veliko Gradište i Turističke organizacije opštine Veliko Gradište.

I pored vetrovitog vremena oko kotlića vladala je vesela atmosfera koja je zagrejala sve učesnike. Mnogobrojni meštani sela i posetioci manifestacije, uživali su u dobrom druženju i iščekivanju proglašenja pobednika. Za sve učesnike i goste u dva kazana kuvan je i srneći gulaš, sa oko 300 porcija.

Po završetku takmičarskog dela, žiri sastavljen od eminentnih poznavaoca gastronomskih specijaliteta probao je 15 različitih gulaša i ocenjivao je boju, gustinu, zaljućenost, izgled i ukus ovog specijaliteta.

Na otvaranju je govorio predsednik lovačkog udruženja Topolovnik Ljubivoje Paunović koji je i dodelio nagrade pobednicima. Ovogodišnju titulu najboljih ponela je ekipa domaćina – Lovačka sekcija Topolovnik, drugo mesto pripalo Ljubiši Mišiću iz Braničeva, a treće mesto osvojila je ekipa iz Radimne iz susedne Rumunije. Organizatori su dodelili zahvalnice suorganizatorima i prijateljima manifestacije.

Gastronomska manifestacija Jepurijada nalazi se na godišnjem kalendaru događaja i sastavni je deo turističke ponude opštine Veliko Gradište.

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker