VUČIĆ O BLOKADI SAOBRAĆAJNICA I UPADA U PINK: Mogu da probaju, ali im to neće biti dozvoljeno, svakog ima da uhapsimo!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da su lideri opozicije zloupotrebili mlade ljude, koristeći ih u pokušaju da dođu na vlast mimo izbora.

Foto: Tanjug/Rade Prelić

On je najavio da država neće dozvoliti protivzakonite postupke, poput blokade puteva, koje opozicija najavljuje, te da će kažnjavati sve koji to budu činili.

Vučić je novinarima rekao da su pojedina lica kažnjena za prekršaj koji su počinili, a protiv drugih je pokrenut predkrivični postupak.

Što se tiče predkrivičnog postupka, kako kaže, nema mogućnost pomilovanja.

Pogledajte šta se sve dogodilo u ova dva dana, a molim da to posebno učine mladi I njihovi roditelji. Neko ih je pozvao i rekao „idete u šetnju“. Šetaju puni adrenalina, energije, želje da nešto menjaju. Mladi su uvek prepuni takve energije i želje. Onda ih je neko poveo u RTS i naterao da urade nešto nezakonito. Neko nije izložio sebe, već druge. Nije ni prijavio proteste, krije se iza nekog drugog, jedne devojke za koju svi znamo da nikoga ne predstavlja. Onda ih uvode u nasilje. Oni sebe sačuvaju i vode računa šta će da urade, a drugi što će da nastradaju baš ih briga“, objasnio je Vučić.

Rekao je da niko u zemlji ne razume šta su uradili, da nikome nije ni palo na pamet da je moguće da upadnu u RTS.

“Zato smo bili iznenađeni I ja tog sekunda kažem ‘zakažite javnu konferenciju’ za sutra, da bi udarali na mene, ne na neku decu. Tako rade odgovorni ljudi i lideri. Uzimaju na sebe, ne prebacuju krivicu i odgovornost na nekog drugog. Ja sam ih ovde sačekao, nisam se mrdnuo ceo dan. Govorio sam dok su oni vikali i čak rekao dođite, ovde nas je svega 20 koji će vam se suprostaviti. Oni su tražili razlog da odu, kada su shvatili da neću da slušam ultimatume fašiste i dva tajkuna. Otišli su na drugo mesto, pa rekli, kao i prethodno, da neće napustili to mesto dok se ne ispune njihovi zahtevi, a onda im je posle sat vremena bilo važnije da jedu i ostavili su decu i roditelje tamo utučene. Onda su sutradan rekli da nam daju rok pa su junački odgovorili ‘ajde, Vučiću ti možeš, aboliraj ih’“, preneo je on.

Podsetio je na izjavu Dragana Đilasa od pre par godina, gde je tražio višegodišnje kazne zatvore za one koji su uništavale Beogad, i kazao da sada sve zaboravlja tražeći da niko ni prekršajno ne odgovara.

Moja je namera i to ću učiniti sutra ujutro, pre polaska na put u Hanover, da vidim kako stvari stoje sa krivičnim postupcima. Pogledaću predmete“, najavio je on.

Rekao je i da očekuje da apelacioni prekršajni sud donese odluke.

„Ne mogu da utičem, ali kao čovek mogu da kažem da ljudi koji su za prekršaje osuđeni prvostepeno ili drugostepeno, budu oslobođeni, jer oni nisu krivi, već oni koji su ih zloupotrebili. Oni koji su juče rekli ‘ajde deco vi se borite da bih ja, jedan fašista i dva tajkuna, došli na vlast’. Sram vas bilo“, poručio je Vučić.

Kaže da ne zna kakva će odluka biti apelacionog suda, ali da bi bilo dobro i lekovito dati tim ljudima da vide kako su zloupotrebljeni od najgorih ljudi u zemlji – lopova i fašista.

Kada su videli da je gusto, nigde ih nema“, dodao je on.

Rekao je da lideri opozicije deci, koja su pritvorena, nisu poslali ni prave advokate, jer su se nadali da će ostati u zatvoru 30 dana, kako bi to iskoristili za dolazak na vlast.

Neka deca, kako je čuo, danas su svojom rukom pisala žalbu.

Eto, toliko o tome koliko je neko brinuo o deci. Samo su zloupotrebljavali mlade ljude, bez odgovornosti da li će im to uništiti život, naglasio je on.

Što se najave Boška Obradovića tiče da će napasti Pink, Vučić je ukazao da se radi o privatnoj imovini.

„Hoćete da upadate ljudima u kuću? Zamislite da neko od nas kaže ‘sledeća je neka druga televizija’… Linčovali biste me. Ovde je sada postalo normalno napadati Pink. U nečiji privatni posed da uđete, tučete ljude – jeste li normalni ? “, upitao je on.

Kada je reč o najavi blokada saobraćajnica Vučić je kazao da će svi oni, koji budu blokirali puteve, odgovarati u skladu sa zakonom.

“Neće više da zlostavljaju običan svet, normalan narod koji hoće da ide na posao, na odmor, u kafanu, da živi normalan život. Na vlast se dolazi izborima, a ne nasiljem. Saobraćajnice da blokiraju neće. Svi koji budu ucestvovali u tome, samo da ne kažu da ne znaju, to je protivzakonito, i odgovaraće svi. To neće biti dozvoljeno”, kazao je on.

Upitao je da li će možda Vuk Jeremić da plati štedu od svojih skupocenih satova, ili Djilas od 30 sekundi koje je nekada dao RTS-u, mada Djilas, dodao je, ne voli da daje sopstvene pare, već samo da ih gomila.

Srbija će dopustiti svaku vrstu protesta, čak neprijavljenog. Neću nikada da bežim od fašista i tajkuna, kao Tadić preko tajnih ulaza. Sve može, i neprijavljeni protesti, možete da probijete ogradu, ali da upadate u privatni posed, javne kompanije, ne možete, da tučete ljude ne mozete, da nosite sekire, testere ne možete. To su stvari oko kojih nema igre i država će se ponašati kao država, veoma blago, mnogo blaže nego neke evropske države. Nećemo zabraniti da šetaju po ulicama, kao što Francuska čini. Maltretirajte ljude po gradu, zato imate malo pristalica”, dodao je on.

Ukazao je da je tokom napada na RTS bilo 1.584 ljudi, a ispred Predsedništva sa svim šetačima 1.030.

Na kraju on se zahvalio Dodiku i narodu RS što je uvek I na svaki način uz Srbiju i poželeo prijateljima u BiH punu stabilnost i mnogih upešnih rezultata u saradnji sa Srbijom.

Zamolio je da u narednom periodu ne odgovara na ovakva pitanja, jer ove nedelje ima mnogo važnog posla.

“Sutra idem u Hanover da se vidim sa predsednikom tamošnje pokrajine. Ne mogu da se bavim onima koji bi da oduzimaju vreme, Srbiji, a ne meni“, kazao je on.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da država dopušta svaku vrstu protesta, čak i neprijavljene, ali ističe da neće biti izuzeti od zakona svi oni koji budu posegli za protivzakonitim postupcima, poput blokade puteva ili upada u privatne kompanije ili javne ustanove, koje, inače, deo opozicije najavljuje.

“Država će kažnjavati sve koji to budu činili”, rekao je Vučić danas novinarima, povodom najave Boška Obradovića da će, posle javnog servisa, “napasti” Pink, ili blokade saobraćajnica, koje ne isključuje Vuk Jeremić.

„Hoćete da upadate ljudima u kuću? Zamislite da neko od nas kaže “sledeća je neka druga televizija”… Linčovali biste me. Ovde je sada postalo normalno napadati Pink. U nečiji privatni posed da uđete, tučete ljude – jeste li normalni ? “, upitao je on.

Kada je reč o najavi blokada saobraćajnica Vučić je kazao da će svi oni, koji budu blokirali puteve, odgovarati u skladu sa zakonom.

“Neće više da zlostavljaju običan svet, normalan narod koji hoće da ide na posao, na odmor, u kafanu, da živi normalan život. Na vlast se dolazi izborima, a ne nasiljem. Saobraćajnice da blokiraju neće. Svi koji budu ucestvovali u tome, samo da ne kažu da ne znaju, to je protivzakonito, i odgovaraće svi. To neće biti dozvoljeno”, kazao je on.

Upitao je da li će možda Vuk Jeremić da plati štetu od svojih skupocenih satova, ili Đilas od 30 sekundi koje je nekada dao RTS-u, mada Đilas, dodao je, ne voli da daje sopstvene pare, već samo da ih gomila.

“Srbija će dopustiti svaku vrstu protesta, čak neprijavljenog. Neću nikada da bežim od fašista i tajkuna, kao Tadić preko tajnih ulaza. Sve može, i neprijavljeni protesti, možete da probijete ogradu, ali da upadate u privatni posed, javne kompanije, ne možete, da tučete ljude ne mozete, da nosite sekire, testere ne možete. To su stvari oko kojih nema igre i država će se ponašati kao država, veoma blago, mnogo blaže nego neke evropske države. Nećemo zabraniti da šetaju po ulicama, kao što Francuska čini”, rekao je on i dodao:

“Maltretirajte ljude po gradu, zato imate malo pristalica”, zaključio je Vučić.

(Tpknews.com/Tamjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker