Kratkotrajni kvarovi su uzroci povremenih nestanaka struje u Požarevacu i okolini

Usled učestalih, kratkotrajnih nestanaka električne energije u Požarevcu i okolini, ODS “EPS Distribucija” javnosti prenosi sledeće obaveštenje:

Povodom kratkotrajnih nestanaka električne energije u Požarevacu i okolini, a koja se u poslednje vreme učestala, obaveštavamo korisnike DEES da su uzrok prolazni kvarovi na dalekovodu 110 kV izmedju ‘’TE Kostolac A’’ i ‘’TS 110/35 Petrovac’’. Grad Požarevac sa okolnim naseljima napaja se iz TS 110/35 Požarevac koja 110 kV napon dobija sa dalekovoda iz TE Kostolac A.

Prenosna mreža 110 kV nije u nadležnosti Operatora distributivnog sistema ‘’EPS Distribucija Beograd’’ – Ogranak ED Požarevac, pa samim tim ni gore pomenuti dalekovodi čiji ispadi uzročnik kratkotrajnih nestanak električne energije.

Operator distributivnog sistema ‘’EPS Distribucija Beograd’’ – Ogranak ED Požarevac preduzima sve mere iz svoje nadležnosti kako bi se u narednom periodu ovakvi događaji izbegli ili njihov uticaj na konzum grada Požarevca ublažio”

(Saopštenje ODS „EPS Distribucija“ d.o.o. Beograd)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker