Izbor za najlepšu baštu i balkon Velikog Gradišta

I ove, kao i prethodnih godina, u okviru 13. Pasuljijade, izabraće se najlepša bašta i balkon Velikog Gradišta.

Foto: TOVG

Ova akcija sastavni je deo akcije uređenja grada. Komisija će obići cvetna dvorišta naših sugrađana, ocenjivaće angažovanje na uređenju bašti i balkona, zelenila i cvetnih sadnica. Sva dvorišta biće fotografisana, a fotografije će biti izložene u gradskom parku na velikim panoima. Najuspešniji će biti javno pohvaljeni i nagrađeni simboličnim poklonima.

U ovu aktivnost, svake godine uključuje se sve veći broj građana, koji se motivišu ne samo na uređenje svojih dvorišta, već i na sređivanje malih zelenih površina u okviru svojih zgrada i malih skverova koji od neuglednih ćoškova postaju prave male zelene oaze. Neki od naših sugrađana tokom godina toliko su uredili svoja dvorišta, da na glavnoj prilaznoj ulici na Srebrnom jezeru u naselju Beli Bagrem, ispred vikendica imamo prave pejzažno uređene celine, sa mnogo cveća i zelenila, malim fontanama i drvenim mostićima.

Svi zainteresovani mogu se prijaviti u Turističkoj organizaciji opštine Veliko Gradište ili na telefon 012 663179.

Manifestacija „Pasuljijada” se održava 11. avgusta.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker