GRADSKI OCI NAREDILI: Humani ljudi koji brinu i hrane ulične pse i mačke u Požarevcu, popiće paprenu kaznu

U centru Požarevca svakodnevno se mogu videti brojni napušteni psi i mačke koje su vlasnici iz raznih razloga napustili i izložili ih gladi, bolestima, povredama i hladnoći.

Razlikuju se po rasi, veličini i boji, a zajedničko svima je da su napušteni i prepušteni sami sebi. Na njihovu sreću, u pomoć im priskaču humani građani, koji tako na sebe preuzimaju tuđu brigu i obavezu. Sa ovim humanim ljudima pričali smo uz njihovu napomenu da ne žele da im se imena i fotografije objavljuju, jer je hranjenje životinja na javnom mestu strogo zabranjeno.

– Zaista je nepravedno da nam prete kazne zbog toga što hranimo ove jadne životinje, a ne kažnjavaju se glavni krivci, njihovi neodgovorni vlasnici. Uvek nešto nosim sa sobom i dajem im kad šta imam. Nekad su to granule, nekad salama, nekad samo hleb udrobljen u mleko ili supu. Bitno da pojedu bar nešto, da ne izgladne, jer onda bi ih bolest brzo sustigla – kaže nam jedna Požarevljanka, koju smo zatekli u blizini zelene pijace “Krug” u centru grada.

Ispred zgrade, preko puta Sunčanog parka, žive dve mačke, o kojima desetak godina brinu stanari. Oni su ih vakcinisali i sterilisali i redovno ih hrane, inače bi uginule posle par godina, što je životni vek uličnih mačaka. U blizini su i neki lokali ispred kojih su činije sa hranom i vodom.

– Nekad nam vlasnici susednih lokala pobacaju činije jer kažu da im smeta da se tu psi okupljaju. Nekad nam i prete da će da nas prijave, nekad nas psuju, ali se sa njima ne svađamo, jer strahujemo da ne otruju te jadne životinje – kaže nam prodavačica iz jednog butika.

U blizini stambenog naselja Đura, neko je napravio improvizovani smeštaj za mačke, sa kartonskim kutijama i činijama za hranu i vodu. U susednoj ulici, za lovačkog psa sa slomljenom nogom neko je pored zida stavio plastičnu gajbicu za voće, a unutra karton i stare dukserice i jaknu. Na tom mestu prodavačice iz nekoliko obližnjih lokala redovno donose hranu i vodu i za pse i za mačke. Zanimljiv podatak je da sve ove bezimene humanitarce skoro po pravilu čine žene, dok se muškarci veoma retko ili skoro nikako upuštaju u pomaganje uličnim životinjama.

ŠUPE I GARAŽE KAO SKLONIŠTA

– Razumem ljude u stanovima, nije im zgodno da zbrinu nekog psa. Ali, oni koji imaju dvorišta i u njima neku šupu ili garažu, bilo bi dobro da preko zime prihvate bar jednog psa, dok ne otopli. Jer, njima je zimi najteže, bilo gde da se zavuku, hladno im je ili ih oteraju ljudi kojima smetaju – kaže nam jedna Požarevljanka.

(Tpknews.com/Novosti)

4 Komentari

  1. životinje – u azil…koji će biti izgrađen budžetskim sredstvima, novcem svih građana…nije im mesto napolju, da se krecu naseljima i među narodom bez ikakve kontrole… za toliko smo valjda civilizovani.

    a, kome treba ljubimac, neka ga uzme i drži za sebe…za sve ostale koji nemaju takvih mogućnosti tu je ZOO vrt, emisije na TV i naravno isti taj azil…pa neka idu i uzivaju tamo u drustvu zivotinja i usput se bave drustveno korisnim radom… i svi zadovoljni

  2. Pa ne očekujete valjda od SNS bagre da ima razumevanja za ljude sa plemenitom dušom i dobrotom u srcu. Ta oni su svoje duše odavno prodali vragu. Velika podrška za ljude koji brinu o napuštenim životinjama jer zna se ko voli životinje taj voli i ljude.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker