GRADSKA GALERIJA: Izložena 32 Pikasova dela

U Gradskoj galeriji savremene umetnosti u Požarevcu, otvorena je izložba crteža i grafika čuvenog španskog slikara, vajara i grafičara Pabla Pikasa (1881-1973).

Otvaranje izložbe

Ukupno su izložena 32 rada ovog svetski priznatog umetnika, koji je, uz Žorža Braka, osnivač kubizma u slikarstvu. Izložena dela vlasništvo su privatnih kolekcionara, supružnika Žive Škodlar-Vujić i Lazara Vujića, koji su vlasnici galerije Visconti Fine Art u Ljubljani.

Pokrovitelj izložbe je grad Požarevac, a njen producent Mihajlo Nestorović iz Sombora. – Pikaso je sada prvi put u Požarevcu. U planu nam je da u ovom gradu prikažemo i dela Salvadora Dalija i Endija Vorhola – rekao je Nestorović.

Grafike i crteži Pabla Pikasa

Izložba u Gradskoj galeriji otvorena je povodom obeležavanja Dana oslobođenja Požarevca u Prvom i Drugom svetskom ratu. Pikasova dela Požarevljani mogu pogledati do 7. novembra, uz besplatan ulaz.

TPKNEWS/M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker