ČETVRTI DAN VANREDNOG STANJA: Zaštitne maske i dalje nedostaju u Požarevcu

U četvrtak, četvrtog dana vanrednog stanja, u Požarevcu je sve primetnije da u zemlji vlada vanredno stanje.

Opustele ulice/Foto: M.V.

Pred samoposlugama i apotekama kupci čekaju u redu, jer ulaze po dvoje ili troje. Red je i ispred glavne pošte, jer radnik obezbeđenja pušta po tri osobe. Sve robe ima i u prodavnicama i na pijaci, pa nema razloga da se stvaraju zalihe. Jedino nema maski i asepsola po apotekama, pa su mnoge istakle obaveštenje o tome na vratima.

Starijih ljudi nema na ulici, a kafići su sve više prazni, pa u baštama ima svega po nekoliko gostiju. Zatvoreni su i buvljak i stočna pijaca, a komunalcima je naloženo da pojačano održavaju higijenu na zelenim pijacama. Počelo je i pranje ulica, što će se obavljati i danju i noću. Osim vrtića i škola, zatvoren je i Centar za dnevni boravak dece i omladine sa posebnim potrebama, koji radi pri Centru za socijalni rad.

Gradski štab za vanredne situacije doneo je zaključak i predlog Gradskom veću da se za 350 korisnika Centra za socijalni rad koji su materijalno ugroženi, obezbede higijenski i lanč paketi u periodu od dva meseca. Štab je uputio i predlog Gradskom veću da se obezbedi i 700 higijenskih paketa vrednosti od milion dinara za korisnike Crvenog krsta.

Zbog uvođenja vanrednog stanja, kompanija „Ariva“ od 17. marta potpuno je ukinula međunarodne linije, a to su linije ka Beču i Gracu. Takođe, ova kompanija počela je i sa redukovanim prevozom na području Braničevskog okruga. Autobusi saobraćaju po nedeljnom redu vožnje, sa dodatnom restrikcijom međumesnih polazaka.

SAHRANE

Sahrane u Požarevcu obavljaju se kao i do sada, s tim što se moraju poštovati novouvedene mere. To je ograničenje broja ljudi do maksimalno 50 i obavezno držanje međusobnog rastojanja od jednog metra.

ZAKAZIVANJE

Gradska uprava Požarevca od 18. marta uvela je novi režim rada sa strankama, u terminu od 8:00 do 13:00 sati, uz prethodno obavezno zakazivanje termina putem elektronske pošte ili telefona i to prethodnog dana do 14:00 sati.

M. Veljković

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker