BREND HOMOLJA: Pušten u rad pogon za pakovanje Homoljskog meda! (VIDEO)

Nakon dugogodišnjeg truda i zalaganja, Opština Žagubica uspela je da pčelarima Homolja stvori najpovoljnije uslove za prodaju meda i plasiranje proizvoda na tržište.

Posle nekoliko donacija koje su dobijene zahvaljujući intezivnim kontaktima i zalaganjima lokalne samouprave i pčelara Žagubičke opštine, i puštanjem u rad pogona za pakovanje meda zaštićenog “Lisabonskim aranžmanom na međunarodnom nivou”, zaokružena je konpletna priča o pomenutom Homoljskom proizvodu.

Pčelar Maško Tomić, je istakao da vremenske prilike ove godine nisu išle na ruku, ali da pčelari nisu izgubili nadu bez obzira na mali prinos. Još veći motiv za ulaganje u košnice jeste realizacija cilja lokalne samouprave kao podrška privrednoj grani pčelarstva, a to je puštanje u pogon mašina za pakovanje brendiranog Homoljskog meda.

TPKNEWS/M.L.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker