VUČIĆ NAJAVIO: „Od 27. maja neću više biti predsednik SNS, formiram pokret na Vidovdan“

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da od 27. maja neće više biti predsednik Srpske napredne stranke (SNS), ali je rekao da će ostati član te stranke.

Foto: Beta

– Formiram Narodni pokret za Srbiju oko Vidovdana, ali ostajem član SNS-a, mada se nadam da ćemo izabrati novo rukovodstvo. Taj pokret biće širi od SNS-a i voleo bih da ubacim i one ljude koji nisu u SNS-u. Još ne znam ko će me zameniti na čelu stranke, ali znam da će pojedini koji su izgubili funkcije napustiti SNS – , rekao je Vučić u emisiji na Prvoj televiziji.

Na pitanje kako će odgovoriti pripadnicima opozicije koji su osporili njegov legitimitet, predsednik je rekao da će im predložiti pokretanje ustavne procedure.

– Potrebno im je dve trećine poslanika, nek se sakupe svih 85, a ja ću im dodati koliko treba iz SNS-a. Kada izglasaju da je sporan moj legitimitet, idemo na referendum da vidimo želi li narod smenu predsednika. Biću predsednik dok me narod hoće, a kad narod bude mislio da sam izdajnik, lopov i da se ne borim za njihove interese, onda će prestati da budem predsednik – , rekao je Vučić.

(Tpknews.com/Beta)

8 Komentari

  1. Predseniče Vučiću, želimo tvoju smenu jer non stop lažeš ovaj narod! Dosta je bilo, podnesi ostavku nisi više u stanju da vodiš ovi državu

  2. Da mi je znati koje će budale da mu se pridruže. Normalni neće. Ispraćaj mu pravi SNS uz pesmu Idi, idi ne vraćaj se više.

  3. Ovaj vadigal-mediokreten-manipulator,…. nikad nije ni trebao da bude preseednik , nažalost za 10 i više izgubljenih godina iz srbistana je otišlo sve mlado, obrazovano, jednom rečju ,,najbolji,, tako da šta god sada više manipuliše nama nema značaj, ugasili smo za vjek vjekova.

  4. Ako građani Srbije za tridesetak godina a posebno ovih zadnjih 10 nisu se uverili ko si i šta si, slobodno neka te doživotno izaberu jer možda i za bolje nismo.

  5. Уличарски речник му никад није мањкао.Стидим се што ме он у свету представља као председник Србије.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker