NA POMOLU NOVA BUNA?! Radnici “Srbijašume” spremaju se za štrajk!

Zaposleni u JP “Srbijašume” planiraju štrajk, zbog najavljene transformacije preduzeća u akcionarsko društvo (AD).

Preduzeće “Srbijašume”/Foto: Mapio.net

Podsetimo, u Srbiji će 23 javna preduzeća, među kojima su Srbijagas, Jugoimport SDPR, Sužbeni glasnik, Pošta Srbije, kao i Srbijašume promeniti pravnu formu i postaće akcionarska društa ili društva sa ograničenom odgovornošću.

Ova vest je uznemirila zaposlene, koji se boje da će promenom pravne forme preduzeća uslediti talas otkaza i da će mnogi završiti na birou.

Radnici su zbog toga krenuli sa skupljanjem potpisa protiv transformacija “Srbijašume”. Oni će pokušati peticijom da spreče transformaciju preduzeća, a kako saznajemo, stiglo je i naređenje direktora da moraju svi da potpišu peticiju i da budu spremni, ukoliko bude potrebe, da dođu na protest.

Očito da se u JP “Srbijašume” sprema buna i da će radnici učiniti sve kako bi sačuvali preduzeće.

(Tpknews.com/Direktno)

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker