VELIKO GRADIŠTE: Održana radionica „Turizam kroz zanate“ (FOTO)

U utorak, u maloj sali skupštine opštine Veliko Gradište, održana je radionica sa temom „Turizam kroz zanate“.

Turizam kroz zanate 13

Radionicu je organizovala Asocijacija za stare i umetničke zanate i domaću radinost „Naše ruke“ u saradnji sa Ministarstvom trgovine turizma i telekomunikacija. Turistička organizacija opštine Veliko Gradište pružila je podršku ovom izuzetnom projektu.

Asocijecija „Naše ruke“ već godinama sarađuje sa Turističkom organizacijom Srbije, školama širom Srbije, ugostiteljskim objektima, letnjim kampovima… Razmena iskustava (plasman robe i lična promocija)kao i primeri dobre prakse kojom su rešavani različiti problemi zanatlija i ovaj put bila je izuzetno uspešna. Radionica je trajala 3 sata, a na kraju iste, svi su se oprobali u različitim zanatima.

Turizam kroz zanate 1

Interesantno je kako su kroz zanat, ljudi sa koleno na koleno, hiljadama godina prenosili veštine. Svoje proizvode i sami nazivaju plodovima kojima prilaze sa ljubavlju i poštovanjem. Osobe koje imaju DAR uključujući veliki RAD stvaraju unikatne plodove koji uvek podsećaju na mala umetnička dela.

TPKNEWS/TOVG

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker