VELIKO GRADIŠTE: Obeležavanje godišnjice odbrane Stiga ''Od Rama do Krfa 1915''

U opštini Veliko Gradište, selo Ram, u petak 7. oktobra održaće se svečano obeležavanje godišnjice odbrane Stiga u 1. svetskom ratu.

Stogodisnjica

Opština Veliko Gradište i grad Požarevac prošle godine su, zajedničkim programom pod nazivom ”Od Rama do Krfa 1915 – Do poslednjeg čoveka”, obeležile stogodišnjicu odbrane Stiga u I Svetskom ratu u kojoj je učestvovao Deveti pešadijski puk prvog poziva, u sastavu Dunavske divizije prvog poziva, braneći Stig i Mlavu tokom napada brojno i tehnički nadmoćnijih Makenzenovih Nemaca u sastavu austrougarske vojske i povlačeći se od Rama na Dunavu do Krfa.

Svečano obeležavanje godišnjice i ceremonija polaganja venaca na spomenik srpskim junacima počeće u 10,00 sati, a vence će polagati delegacije Braničevskog okruga, grada Požarevca, opštine Veliko Gradište, Centra za obuku kopnene vojske Požarevac, društva i udruženja potomaka i poštovaoca ratnika Srbije i drugi.

TPKNEWS

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker