PRETE POPLAVE: Raste vodostaj svih reka u Braničevskom okrugu

Dunava, kod Velikog Gradišta i Golupca od juče porastao za šest centimetara

Na području Braničevskog okruga u poslednjih nekoliko dana, zbog obilnih kiša i topljenja snega, vodostaji svih reka su u većem ili manjem porastu.

Najviše je porastao vodostaj Peka kod Kučeva, koji danas iznosi 147 centimetara, što je za čak 90 cm više u odnosu na jučerašnji dan i zbog toga u toku prepodneva na teritoriji opštine Kučevo, proglašena je Redovna odbrana od poplava. U skladu sa tim, preduzete su sve aktivnosti predviđene za ovu situaciju.

Narastao je i nivo Velike Morave kod Ljubičeva, na 124 cm, što je znatna razlika u odnosu na vodostaj tokom leta, jer se tada spuštao i do -356 cm.

Što se tiče Dunava, on je kod Velikog Gradišta i Golupca od juče porastao za šest centimetara i danas iznosi 748, odnosno 654 cm. Prema prognozama Hidrometeorološkog zavoda, vodostaj ovih reka u Braničevskom okrugu biće u umerenom porastu i narednih dana.

(Novosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker