POZORIŠNI FESTIVAL: “Žanki u čast” u Kučevu

U Centru za kulturu “Veljko Dugošević” u Kučevu, od 19. do 22. oktobra održavaju se Pozorišne svečanosti “Žanki u čast”, šesnaeste po redu, ustanovljene u čast čuvene glumice Žanke Stokić (1888-1947), rodom iz Rabrova.

Manifestaciju će otvoriti predstava “U agoniji” Miroslava Krleže, rađena u koprodukciji Jugoslovenskog dramskog pozorišta i agencije “Beo art”, u kojoj nastupaju Marija Vicković, Radovan Vujović i Branko Cvejić.

Narednih večeri na programu su: “Frenki i Džoni” – koprodukcija beogradskog Narodnog i Somborskog pozorišta, “Art” Jasmine Reza – koprodukcija BDP-a i produkcije “Tri za groš” i predstava “Ručni rad” – beogradske Ustanove kulture “Vuk Karadžić”.

Izuzetno ove godine, sve predstave igraju se u Centru za kulturu Kučevo, jer su u Žankinom rodnom selu u toku radovi na obnovi Doma kulture.

TPKNEWS/M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker