SP CRKVA BILA JASNA: Želimo da Ana Brnabić, pripadnica gej populacije, nasledi Vučića!

Na koktelu koji je priređen pošto je novi predsednik Srbije Aleksandar Vučić položio zakletvu u holu Doma Narodne skupštine ministarka državne uprave i lokalne samouprave Ana Brnabić dobila je punu podršku vrha SPC za premijersku funkciju, saznaje „Alo”!

Vladika Porfirije i ministarka Ana Brnabić / Foto: ALO!

Prema rečima izvora sa lica mesta, episkop zagrebačko-ljubljanski Porfirije (Perić), koji je u Skupštinu Srbije došao zajedno sa patrijarhom srpskim Irinejom, prišao je ministraki Brnabić čim ju je ugledao u masi, ljubazno se pozdravio sa njom, a onda joj preneo poruku SPC.

– Vladika Porfirije, koji je sada i član Sinoda SPC (crkvene vlade), prišao je ministarki, uhvatio je za obe ruke i doslovno joj rekao: „Evo i uživo da vam kažem, imate moju i punu podršku Crkve da budete premijer, o vama mislimo sve najbolje. Niko se tome ne protivi, zaista. Molim vas, nemojte da verujete svakojakim glasinama.“ Ona je bila oduševljena njegovim rečima, što se moglo videti po njenom izrazu lica, i nekoliko puta mu je ponovila: „Hvala vam, vladiko, hvala vam puno” – otkriva izvor.

Podsećanja radi, i nakon što su neki mediji preneli da se SPC protivi predlogu da ministarka Ana Brnabić bude izabrana za premijera zato što je pripadnica gej populacije, Srpska pravoslavna crkva je odmah reagovala saopštenjem, navodeći da to uopšte nije tačno.

– Srpska pravoslavna crkva, njen patrijarh ili bilo koja druga zvanična ustanova ili ličnost ne mešaju se u izbor državnih zvaničnika – pisalo je u saopštenju SPC.

Tada je navedeno i da se SPC ne bavi privatnim životom državnih zvaničnika, da ne viri kroz tuđe prozore, te da je „neodgovorno iznositi sablažnjive detalje ili nečija lična iskušenja u medije i tako ljude izlagati potencijalnoj opasnosti”.

Ana Brnabić je nakon tog saopštenja izjavila da „ima duboko i iskreno poštovanje prema instituciji SPC”.

Danilo ljubio ruku patrijarhu

Na koktelu u Domu Narodne Skupštine Danilo Vučić, sin novog predsednika Srbije Aleksandra Vučića, prišao je patrijarhu srpskom Irineju kako bi se upoznao sa njim i poljubio mu ruku. Nakon što je patrijarh čuo da je Danilo sin Aleksandra Vučića, srdačno ga je pozdravio, rekavši da je lep i visok mladić i da malo podseća na svog oca, a potom ga je blagoslovio.

TPKNEWS/Alo!

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker