POČELO KAŽNJAVANJE: Paprene novčane kazne za petrovačke nesavesne vlasnike pasa

Ukoliko ostavite ljubimca na ulici, po zakonu morate platiti kaznu od 5.000 do 50.000 dinara.

Foto: Screenshot

Sve veći broj lutalica na ulicama Petrovca na Mlavi pokrenulo je veliku raspravku na društvenoj mreži Fejsbuk, dok prema mišljenju nadležnih, najviše je posledica neodgovornosti vlasnika.

Kako “TPKNEWS” nezvanično saznaje, komunalna policija u Petrovcu na Mlavi, nakon pristiglih 20-tak prijava od strane građana, pokrenuli su blic akciju u kojoj su na osnovu čipova uspeli da indentifikuju vlasnike desetak pasa. Protiv identifikovanih neodgovornih vlasnika komunalna policija će podneti paprene novčane kazne zbog napuštanja pasa, koje će svkom biti poslate na kućnu adresu.

– Kazna od 50.000 dinara za neodgovornog vlasnika svakako nije mala – kažu nadležni. – Međutim, kada bi se oni češće kažnjavali, što se u većini slučajeva ne čini, drugačije bi razmišljali i ponašali se. U tom slučaju ne bi se odlučivali na takav potez – .

Prema rečima nadležnih, pse u Petrovcu na Mlavi često dovoze iz okolnih naselja, ili ih lovci jednostavno puste ukolike primete da se uplaše prilikom pucanja.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker