POSLE DUŽEG VREMENA: Blagi pad broja hospitalizovanih u požarevačkoj kovid bolnici

U kovid bolnici u Požarevcu preminula su još tri pacijenta iz Požarevca, Golupca i Malog Crnića – jedna žena i dvojica muškaraca, starosti 81 i 72 godine.

Što se tiče broja hospitalizovnih, došlo je do njegovog blagog pada, jer su na lečenju 172 pacijenta, od kojih 168 iz Braničevskog okruga, a Covid-19 je potvrđen kod 132 dok se za ostale čekaju rezultati testa.

Od 172 hospitalizovanih pacijenata, 16 je na respiratoru, četiri su intubirana, a 12 je na neinvazivnoj ventilaciji.

Prvi put posle dužeg vremena nisu zauzeta sva kiseonična mesta, a smanjio se i broj zaposlenih Opšte bolnice kod kojih je infekcija u toku.

– Svim građanima kolektiv Opšte bolnice Požarevac želi dobro zdravlje i više radosti i lepih trenutaka u 2021. godini, kao i srećan Božić. Istovremeno, molimo građane da se ne opuštaju jer trenutna situacija nije dovoljno dobra i može doći do pogoršanja, naročito nakon praznika. Zato apelujemo da budu mudri i odgovorni, da se pridržavaju mera i izbegavaju veća okupljanja u zatvorenom prostoru – , poručili su iz OB Opšte bolnice Požarevac.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker