“PAO” SRPSKI DVOJAC U AUSTRIJI: Policija im tokom pretresa stana pronašla heroin, kokain i nekoliko hiljada evra

Policija u Austriji, uhapsila je u okolini grada Bregenca dvojicu Srba starosti 29 i 32 godine, zbog sumnje da su u Vorarlbergu kao članovi kriminalne organizacije u većim razmerama prodavali heroin i kokain.

Foto: EPA

Policija je prilikom hapšenja zaplenila 220 grama heroina ulične vrednosti 10.000 evra. Deo pronađenog heroina je već bio spreman za prodaju u kesicama od 5, 2,5 i 1 grama. Pored toga, policijski službenici su prilikom pretresa stana otkrili i 1.500 evra za koje se sumnja da potiču od prodaje droge.

Prema pisanju tamošnjih medija, dokazano je da je jedan od dvojice srpskih kriminalaca dva meseca prodavao heroin i da je u tom periodu baratao sa oko kilogram belog otrova, što odgovara tržišnoj vrednosti od oko 50.000 evra.

U okviru ove akcije uhapšen je i Austrijanac (36) koji je izdao stan osumnjičenim dilerima. Sumnja se da je i on sam dilovao narkotike ali i da je pronalazio kupce za srpski dvojac, a sve kako bi uspeo da finansira sopstvenu zavisnost od narkotika.

Trojica počinilaca su prebačeni u zatvor Feldkirh. Kako je saopštila policija, istrage o kupcima grupe su i dalje u toku.

(Tpknews.com/Kronen Cajtung)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker