OPREZ, ZABRANJENO KUPANJE! Voda na Srebrnom jezeru mikrobiološki neispravna!

Prema poslednjim analizama Zavoda za javno zdravlje Požarevac, voda na tri plaže na srebrnom jezeru je lošeg kvaliteta.

Foto: Srebrno jezero/Privatna arhiva

Na plažama na Srebrnom jezeru “Gradištanskoj”, “Zatonjskoj” i “Požarevačkoj” na osnovu analize vode iz uzoraka koji su uzeti 31. jula 2023. godine voda je lošeg kvaliteta, saopštava Zavod za javno zdravlje Požarevac.

S obzirom da se nadležni u Velikom Gradištu još uvek nisu oglasili niti preduzeli mere zaštite i pored toga što su dobili izveštaj, Zavod za javno zdravlje Požarevac upozorava turiste i posetioce Srebrnog jezera da je kupanje na ova tri kupališta zabranjeno!

Analiza vode u Srebrnom jezeru, pokazala je na “Gradištanskoj”, “Zatonjskoj” i “Požarevačkoj” plaži, mikrobiološku neispravnost, pa je samim tim na ova tri kupališta zabranjeno kupanje!

(Tpknews.com)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker