NOVI DNEVNI REKORD: U poslednja 24 sata u Srbiji 757 novozaraženih koronom, još tri žrtve

U poslednja 24 sata u Srbiji je registrovano 757 novozaraženih virusom korona od testiranih 6.882 osobe, a troje pacijenata, nažalost, preminulo je od posledica zaraze, najnoviji su podaci Ministarstva zdravlja.

U bolnicama širom Srbije na respiratorima se nalaze 23 pacijenata.

Najviše novozaraženih u poslednja 24 sata je iz Beograda (433) što čini više od polovine ukupnog broja zaraženih. Posle Beograda najviše pozitivnih pacijenata je u Kragujevcu (34), Novom Sadu (29), Valjevu (22), Loznici (13), Trsteniku (13), Nišu (12) i Kruševcu (11).

U ostalim gradovima je bilo manje od 10 zaraženih.

Prema podacima Ministarstva zdravlja i Instituta “Batut” u poslednja 24 časa hospitalizovano je 135 obolelih. U bolnicama se trenutno nalazi 616 pacijenata. Ukupno su u Srbiji od početka pandemije zaražene 38.872 osobe, a preminulo je 789.

Do sada je u Srbiji ukupno urađeno 1.278.337 testova.

Srbija je na žalost danas opet oborila crni rekord s obzirom na to da od početka pandemija nije zabeleženo više novozaraženih za 24 časa.

Prethodnog dana bilo je ukupno 579 obolelih dok je u četvrtak bilo 416 novozaraženih. U sredu je bilo 512 novozaraženih.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker