APEL PČELARIMA: Od srede 16. maja kreće hemijski voz, čuvajte se pruga i zaštitite pčele

Od srede 16. maja „Infrastruktura železnice Srbije“ organizuje redovno uklanjanje korova i rastinja duž pruga, a prva deonica na kojoj će biti angažovan hemijski voz je na potezu od Male Krsne do Smedereva.

Nakon toga predviđeno je da hemijski voz, koji uklanja rastinje na udaljenosti od pet metara od pruge, bude angažovan na deonici od Požarevca do Majdanpeka, tako da se obaveštavaju i pčelari da zaštite svoje košnice.

Supstance kojima se uklanja rastinje duž pruga nije opasno po zdravlje ljudi.

U narednih mesec dana i na drugim pružnim deonicama obaviće se uklanjanje vegetacije o čemu će javnost biti blagovremeno obaveštena, navodi se u saopštenju „Infrastrukture železnice Srbije“.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker