PAO ZBOG LAŽNIH RECEPATA: Lekar iz Petrovca na Mlavi nezakonito prepisivao „buprenorfin“ narkomanima

Osumnjičeni je trojici pacijenata izdao 10 recepata za kupovinu leka na koji oni nisu imali pravo.

Foto: Ilustracija

Policija u Požarevcu, po nalogu Posebnog Odeljenja za borbu protiv korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, podnela je krivičnu prijavu protiv lekara (79) iz Petrovca na Mlavi, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio pet krivičnih dela zloupotreba položaja odgovornog lica.

Sumnja se da je on, kao odgovorno lice jedne privatne specijalističke ordinacije, tokom septembra ove godine, trojici svojih pacijenata sačinio 10 recepata za kupovinu leka „buprenorfin“, na koji oni nisu imali pravo.

Osumnjičeni je na taj način oštetio Republički fond za zdravstveno osiguranje za oko 280.000 dinara.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker