I PO DVE GODINE NA LISTAMA ČEKANJA: U požarevačkoj bolnici na preglede i operacije čeka više od 1.000 pacijenata

U požarevačkoj bolnici na operaciju ili na različite vrste snimanja čeka više od 1.000 ljudi. Najduže su liste čekanja za ugradnju veštačkog kolena i kuka i operaciju katarakte.

Po listama čekanja koje se objavljuju na sajtu Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, na primer, čovek koji je zakazao operaciju ugradnje veštačkog kolena 05. juna 2018. gonine, doći će na red 5. januara 2020. godine. A bolesnik koji je 13. avgusta 2018. godine stavljen na listu u požarevačkoj bolnici biće operisan 13. marta 2020. godine. Ako se sudi po zvaničnim listama, danas će u ovoj ustanovi biti operisan bolesnik kome je operacija kolena zakazana 15. septembra 2017. godine.

Kako “TPKNEWS” saznaje, u proseku, na najtraženije intervencije čeka se oko godinu ipo dana, ali se dešava da pacijent na red za operaciju stigne i posle dve godine.

M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker