MAFIJAŠKA OAZA: Korupcija se odomaćila u opštini Kučevo

Utisak je da se korupcija odomaćila u opštini Kučevo i da nema krupnijeg privatnog biznisa sa opštinom koji ne podstiče sumnju na korupciju, dok je istovremeno politika opštine Kučevo postala sinonim za koruptivne radnje.

Korupcija

Širok je spektar korupcije od prodaje opštinske imovine slobodnom pogodbom bez naknade, kupovine imovine od privatnih lica slobodnom pogodbom, snabdevanje ogrevom lokalne samouprave, škola, vrtića, Doma zdravlja, Centra za kultu, izvođenje malobrojnih fiktivnih radova po mesnim zajednicama i naplate komunalnih usluga JKP Kučevo.

Zbog nemaštine i želje da krenu iz mesta nezvanično pojedini građani od opštinskih čelnika kupuju svoja radna mesta na određeno ili neodređeno vreme. Koju će vrstu ugovora dobiti, zavisi od visine date sume. Javna preduzeća i opština su postali najveći poslodavci opštine Kučevo, a ovdašnji mentalitet lokalnog stanovništva u posljedne dve godine u značajnoj meri postaje koruptivan i da je pred nama u budućnosti težak proces oporavka ove opštine.

Niko nije ni očekivao bolju situaciju u Kučevu posle ciljanog u kriminalnim krugovima nezakonito organizovanog nasilnog preuzimanja vlasti uz pomoć paravojnih formacija za koje se sumnja da su bili pripadnici odreda specijalne vojne policije “Kobre”.

Novica Janošević i njegov kum Aleksandr Perišič uz zdušnu asistenciju predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića, njegovog zamenika Nenada Mikića i člana opštinskog veća Miloša Petrovića. Zanimljivo je da za svaku bahatost, zloupotrebu i koruptivnu radnju opštinski vlastodršci obično se pozivaju na Andreja Vučića, brata predsednika Republike Srbije.

Novica Janošević, predsenik OO Srpske napredne stranke Kučevo ide toliko daleko da građanima poručuje u ličnim kontaktima i preko društvenih mreža “Toliko sam nadmoćan da mi ništa ne možete”. Zbog nezadovoljstva ponašanjem Novice Janoševića, predsednika OO SNS Kučevo ujedno i predsednika Nacionalnog saveta Vlaha, veliki broj pripadnika vlaške nacionalnosti se ispisao iz posebnog biračkog spiska i upisao u poseban spisak rumunske nacionalne manjine, ne želeći da ih Janošević zastupa.

Sve pokazuje da su bez ikakve odgovornosti i stručnosti na delu javno-privatna partnerstva kojim se isisava javni budžet za privatne džepove ljudi bliskih opštinskoj vlasti. Upravo zbog ovakve korupcije stalno se građanima saopštava kako nema novca za nova i preko potrebna radna mesta, asfaltiranje puteva, škole, Dom zdravlja, socijalno ugrožena domaćinstva, samohrane roditelje, decu i osobe sa posebnim potrebama za rešavanje brojnih egzistencijalnih i komunalnih problema i ogroman niz drugih hitnih i neophodnih intervencija u svim naseljima opštine.
Umesto obećanog ekonomskog procvata, vlastodršci Kučeva su napravili koruptivnu šemu raspodele budžeta bez ikakvih kriterijuma ili valjanih obrazloženja za zadovoljenje ličnih potreba i potreba svojih rođaka, kumova, odbornika i partijski jurišnika među kojima su većina vlasnici fiktivnih ugovora bez obaveze da idu na posao i nešto rade. Jedina njihova obaveza je da svakog prvog u mesecu prošetaju do bankomata i podignu (ne)zarađeni novac.

Uprava kriminalne policije iz Požarevca na osnovu velikog broja prijava od strane građana i preduzeća iz Kučeva, sporadično posećuje Kučevo, po informacijama do kojih je uspeo da dođe Insajder Mile Sova, zaplenila je obimnu dokumentaciju iz Lokalne samouprave Kučevo, JKP Kučevo i Centra za kulturu. Za sada nema reakcije, odnosno još uvek nema procesuiranih a svi znamo koliko je nepravilnosti bilo samo u Centru za kulturu “Dragan Kecman” kada su sklapani fiktivni ugovori pomoću kojih su isisani milionski iznosi iz budžeta opštine Kučevo. Takođe je bilo nepravilnosti oko poklanjanja “Buvljka” subvencionisanja preduzeća Milana Jarca i Vesne Guske, kao i kupovine parcela u Brodici, apanaža preduzećima koja upravljaju hotelom Rudnik, otpisivanja dugovanja za komunalije pojedinim lokalnim tajkunima…

Narod u Kučevu živi kao fakir na ekserima, koliko je dobro u ovoj opštini, videće se posle popisa stanovništva, prvi nezvanični podaci pokazuju da je u Kučevu više stanova i kuća nego ljudi koji žive u njima.

Zameranje sa vlastodržcima u Kučevu, za svakog znači kraj karijere i napuštanje ovog mesta jer su Janošević i Perišić nemilosrdni kada se okome na nekoga ko ruši njihovu koncepciju vladanja i otimačine.

Gotovo cela opština sa nestrpljenjem očekuje kraj bahate, diktatorsko-koruptivne vladavine kumova Janoševića, Perišića i nihovog “Hotelskog orkestra”, izgovarajući poznatu poslovicu našeg naroda, “Ničija do zore nije gorela a Bog vidi sve”. 

(Dopisnik1 tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

28 Komentari

 1. Dabogda se onima koji kradu od naroda satrlo seme i pleme a sve što su ukrali neka daju na lekove i sahrane svojih najmilijih.

 2. Незванична тарифа за уговор о делу је од 500 до 1000 еврића. Уговор се продужава на по месец дана, понекад и на три. Плата је од 20.000 до 35.000. За сталан писао се плаћа минимално 5.000 евра а има и за 7.000 евра. Барем се тако прича по кафанама.

 3. Znam pouzdano da sve javne ustanove opstine drvima preko njegove firme snabdeva odbornik Skupstine opstine Kucevo. Firma istog odbornika takodje izvodi radove za opstinu. Sta mislite da li tu ima korupcije? Samo taj odbornik zna koji reket placa da bi dobio posao od opstinara i Ace Karatiste?

 4. Korupcija je i kad dvadeset odbornika zaključi fiktivne ugovore o delu a Agencija za borbu protiv korupcije ih samo opomene. Fiktivan ugovor je kad Raša Kafa prima platu a non-stop sedi po kafićima i nema nikakva zaduženja osim da špijunira narod ko sa kim priča, ko sa kim sedi, ko je šta rekao.

 5. Lepo je rekla Milica Zavetnica da opštinom Kučevo vladaju lokalni šerifi i da je zavladala strahovlada. Niko nema pravo na mišljenje i normalan život ko ne želi da se povinuje lokalnim dahijama.

  1. U zvaničnoj biografiji Milice AVetnice piše, da je bila predsednica Mesnog odbora Srpske radikalne stranke u Kaluđerici, do 2012. godine. Tada je i SNS došla na vlast, a Državna bezbednost je Milici osnovala stranku, da bi glumila opoziciju i pravoj opoziciju oduzimala glasove, kao i da ako bude neophodno, pruži podršku SNS u skupštini. Nemojte nasedati na Miličine izjave, jer je ona sve drugo, samo nije opozicija.

  2. Milica zavetnica kao i Obradović su Vučićevi ljudi i služe da izigravaju lažnu opoziciju,pogledajte situaciju u Beogradu,oni nisu za smenu Šapića,tu su da pomognu kad treba.

 6. Najgora vlast nista ne rade a trose velike pare. Ako ih stit brat od predsednika tesko ce ih strpaju u zatvor. Ovakvi ima da povuku i predsednikovog brata u ambis sa njima

 7. ENTSCHULDIGUNG FÜR DAS SCHREIBEN AUF DEUTSCH. DIE, DIE SICH MIT KORRUPTION BESCHÄFTIGEN UND IM ÖFFENTLICHEN DIENST ARBEITEN, WERDEN SIE VON DER POLIZEI FESTGESTELLT UND DAS GERICHT WEGEN KORRUPTION VERURTEILT, KÖNNEN NIE WIEDER IM ÖFFENTLICHEN DIENST DES STAATS BESCHÄFTIGT WERDEN

  1. Bogosave Srbija nije Nemačka niti će ikada biti,kod nas su političari,sudsvo i policija povezani sa kriminalcima oni pljačkaju narod zajedno,kamo sreće da i ovde postoji takav zakon da kad nekog ko radi u javnim službama uhvate da je krao ili učestvovao u korupciji uhapse odmah i da mu doživotno zabrane da obavlja javnu funkciju,pa mi bi bili presrećni,ali ovo nije Nemačka. Nažalost.

 8. Niko ne može da smisli mafijaše u Kučevu, posebno Acu Karatistu i Novicu Janoševića ali se ljudi plaše od njih jer ko zna sa kojim kriminalcima je povezan Aca Karatista a Novica je tu da ocinkari svakog i da se ogrebe kod Ace. Nije narod glasao za njih već za Vučića koji je očigledno prevario ovaj jadni narod jer je pustio da Kučevom vladaju mafijaši.

 9. Ovakvo stanje odgovara mnogima u Kucevu i zato je tako. Ne odgovara selima, ali sela imaju Cokije, Sonje, Zeke, Tomice, i ostale prodane duse koji svoje selo prodaju svaki mesec za tridesetak hiljada. SNS kao stranka ne postoji odavno nego samo Ivan Hotelski koji sakuplja harac u opstini i salje pare za Bratiju, jer ih oni drze na vlasti na lokalu zbog para koje iz budzeta mahinacijama salju za Beograd. Renoviraju to jest krece Dom zdravlja za 283miliona dinara. Vrhunska otimacina Ivana Hotelskog ali dosta i Mutavog. Promene nemadok Vucic ne pobegne sa otetim parama. A to je uskoro, nece se naigrati fudbaleri na novim stadionima koje pravi po Srbiji.

 10. Jadno li je Kučevo sa ovim kriminalcima na vlasti. Od njih se ništa drugo nije ni očekivalo jer su tu postavljeni po nalogu Vučića tj njegovih dupelisca. Oni su jednostavno bruka i ruglo za ovo nekada pošteno mesto. Najveći i jedini krivac za ovakvo stanje je Novica Janošević, i on će najviše morati da polaže račune.Za ostale nije ništa neobično jer je veoma poznato da su alavi na pare i da će da ih strpaju u džepove, sve dok im jednog dana ne izlazi na nos. Što kaže autor teksta, ničija nije gorela do zore? Ja poznajem na stotine osoba,najviše dece koji prosto gladuju u ovoj jadnoj opštini. Vi iz vlasti ih nosite na duši, to da vam bude jasno gospodo funkcioneri.

 11. Olako se koristi rec mafija. Ovi u Kucevu nemaju veze sa mafijom, niti su hrabri, niti znaju da uzmu pistolj u ruke, niti imaju ikakav kodeks ponasanja u zivotu, niti imaju druga prijatelja, osim bivsih koje su izvarali. Nema mafije medju ovim kokosarima i plasljivcima. To su obicni dupelisci i uvlakaci, beskicmenjaci i bestidnici, kojima je jedina misao vodilja u zivotu otimacina narodnih para. Nemaju ideju ni sta ce da doruckuju a pogotovo sta bi mogli i trebali da izgrade i organizuju u Kucevu. Bezidejni Ivane Hotelski, podnesi ostavku i spasi Kucevo. Obrukao si se za dva zivota.

 12. Novica Janosevic, Aca Karatista i ostatak Hotelskog orkestra se najviše plase od Milice Zavetnice. Mozda je ona produkt drzavne bezbednosti ali ce sigurno rascistiti sa lokalnim serifima u Kucevu.

 13. Kučevo, niti manje mesto, niti veći kriminal. Bar u nečemu da budemo prvi? Bravo Janoševiću, pobedio si, ostaće u amanet nekim budućim generacijama da ti podignu spomenik na buvljaku kao najvećem UPROPASTITELJU ove opštine, pod uslovom ako se još neko bude zadržavao ovde?

 14. Da li je moguće da javni tužilac ćuti na sve malverzacije kučevačkih opštinama. Koja smo mi država? Jure narod po putu sa natovarenim prikolicama kukuruza, vozače koji prekardaše 6 km ograničenja a prave se da ne vide šta se radi u Kučevu.

 15. Народ се стварно плаши криминалаца. Све је на њиховој страни.

 16. Vlastodršci se javno hvale kako iza njih stoji Andrija Vučić i da mogu da rade šta im se prohte, plaćaju dobro i ne može niko da ih skloni. Još kažu da je Vučićev sin Danilo proslavio rođendan u restoranu Grafičar kod Aleksandra Jokića koordinatora SNS za Kučevo.

 17. На дан конститутивне седнице у Кучеву је било војно возило. Прича се да су то биле Кобре и обезбеђивале Андрију који је са Јокићем био у хотелу Рудник. Ако је то тачно онда су они организована криминална група. Мало је чудно, толико криминала у Кучеву а њима не фали длака са главе.

 18. Ni malo ne cudi da je u vrhu kriminalne kucevacke vlast i crvena Sanja koja se vesto kriije iza socijalne pravde, komunistickog nasledjaa ovamo ulazi u Hotelski orkestar da tercira i da deli otete narodne pare. Svi su pod komandom Ivana Hotelskog, glavnog i odgovornog za sve prljave radnje kojima obiluje sadasnja kucevacka garnitira na vlasti. Shvatio je da je na kraju ipak on sve odgovoran i tako se i ponasa. Da mu nisu ove devojke i medicinske sestre da se opusti pao bi u lopovsku depresiju odavno. Krajnje je vreme da napustis ekipu koja ne prilici jednom doktoru . Podnesi ostavku i spasi ovaj jadni narod nad kojim se izivljavas, bestidno i nadmeno.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker