HEROINE POKORILE PLANETU: Odbojkašice Srbije pobedile Italiju i osvojile zlato na SP u Japanu (VIDEO)

Odbojkašice Srbije pobedile su Italiju i postale šampionke Svetskog prvenstva u Japanu posle pet odigranih setova.

Foto: Fivb.com

Srpkinje su ispisale istoriju i postale svetske prvakinje po prvi put u svojoj istoriji, te sprečile Italijanke da to urade po drugi put.

Odbojkašice su uspele da se oporave i da, nakon što su zaostajale u setovima dva puta, dođu do preokreta i do neverovatnog uspeha.

Srbija je konačnu pobedu ostvarila, po setovima 21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12.

Naše odbojkašice su slavile u veoma dramatičnom meču koji je bukvalno nemoguće opisati rečima i, posle velike drame, postale najbolje na svetu.

Jako zgrčeno i uspavano su ušle u meč, pre svih Tijana Bošković, koja se budila polako, ali sigurno, i bila ključna za pobedu u završnici meča.

Italija je imala perfektan prijem u prvom delu igre i nije dopuštala Srbiji da dođe do lakih poena preko kontre, a Paola Egonu je prenela dobru formu iz polufinala na finalni meč. Srbija je uhvatila bolji ritam u završnici, ali prekasno i Italija je povela sa 1-0.

Drugi set počeo je drastično drugačije nego prvi – Brankica Mihajlović je bila razigrana, Bianka Buša neumoljiva na servisu, ali i prijemu, i Srpkinje su lako gradile prednost. Na kraju ubedljiva razlika i mnogo bolja igra nego u prvom setu, što je bilo najbitnije.

Dobru igru iz prethodnog seta Srpkinje su prenele u naredni i njegovom sredinom se “odlepile” na velikih +6. Ipak, Italija se približavala korak po korak. Ključni momenat tog dela igre desio se pri rezultatu 21:19 kada je Stefana Veljković bila jako blizu asa, ali su se Italijanke nekako izvukle. Od tog trenutka “iskočila” je Egonu i Italija je povela sa velikih 2-1.

Selektor Terzić nije klonuo duhom ni u jednom trenutku meča i konstantno je hrabrio svoje izabranice govoreći im da je najbitnije da one poprave igru, da serviraju svoje servise i da se ne predaju.

Savet iskusnog selektora one su poslušale, a Maja Ognjenović je krenula da “sili” lopte na Tijanu Bošković, kao što je to očekivano da radi od početka meča. Njena genijalnost je Srbiji donosila dobre pozicije, a Tijana je sve češće i češće poentirala, dok se s vremena na vreme u toj kategoriji javljaja i Brankica.

“Deja vu” je sigurno postojao kada je prednost Srbije krenula da “curi” krajem četvrtog seta, ali Italijanke ovoga puta nisu imale snage za novi preokret.

Taj-brejk je odlučivao novog svetskog prvaka.

Srpkinje su ponovo u set ušle stegnuto, a Boškovićeva je poentirala kada je bilo bitno, da Itaijanke ne odu na nedostižnu prednost. Srbija se vraćala, Italija dolazila do novog vođstva, ali je onda usledila serija naših od 3:1 i novo vođstvo.

Igralo se poen za poen, što je sigurno više odgovaralo Srbiji, ali je donosilo strepnju prilikom svakog poena.

Pri 13:12 naše odbojkašice su imale priliku da dođu do dve meč lopte, ali je nastao problem. Ipak, posle dešavanja koja se ne mogu rečima opisati, Maja Ognjenović je majstorijom došla do poena. U narednom poenu Mirijam Sila je napravila prelaz, a Srbija postala najbolja na planeti.

Odbojkašicama Srbije ovo je tek druga medalja na svetskim prvenstvima, a prva zlatna, posle bronze, takođe u Japanu, 2006. godine.

(TPKNEWS/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker