PITAJTE ANU BRNABIĆ: LGBT premijerka danas zvanično otvara Ramsku tvrđavu

U ponedeljak, 2. marta, u selu Ram kod Velikog Gradišta zvanično će biti otvorena obnovljena Ramska tvrđava, u prisustvu premijerke Vlade Srbije, Ane Brnabić, i ministra trgovine, turizma i telekomunikacija, Rasima Ljajića.

Nakon ceremonije otvaranja Ramske tvrđave, u 13 časova, Brnabić će u prisustvu ministra Ljajića i Dragana Milića, predsednika opštine Veliko Gradište, obići Srebrno jezero, jednu od najposećenijih turističkih lokacija na području Braničevskog okruga.

Ključnu ulogu u obnovi ovog spomenika kulture od značaja, kako za Srbiju tako i za Tursku državu, imaju turska agencija za saradnju i kordinaciju – TIKA, koja je u najvećem obimu finansirala radove na rekonstrukciji. Radovi su koštali 1,5 miliona evra i izvodili su se u pet faza, na površini od oko 1.500 kvadrata, od kojih 850 zauzima tvrđava sa pet kula.

Obnova je obuhvatila rekonstrukciju i konzervaciju same tvrđave, hamama i karavan-saraja, jedinog sačuvanog na području Srbije.

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker