MARŠ NA BEOGRAD: 16. septembra “aktuelna vlast mora da ode”!

Pokret Dveri i Zdrava Srbija, najavili su u Čačku da će 16. septembra organizovati “Marš na Beograd” i ispred zgrade Vlade održati protest kako bi poslali poruku da “aktuelna vlast mora da ode”.

Foto: Tanjug / ZoranŽestić

Lider Dveri Boško Obradović je rekao da će tog dana nakon protestne šetnje centralnim beogradskim ulicama otići i do zgrade Radio televizije Srbije. Obradović je oštro kritikovao RTS i najavio da će zahtevati gostovanje u centralnom Dnevniku.

“Krećemo u marš za Beograd, marš slobode i pravde, marš svih poniženih i uvređenih u Srbiji, radnika, penzionera, seljaka, u ime Srba sa Kosova koje su izdani i prodani, porodičnih ljudi”, rekao je on.

Naveo je i da se marš organizuje u ime kompletne Srbije koja je, kako je rekao, socijalno i pravno zgažena i uništena u poslednjih šest godina pod vlašću Srpske napredne stranke. Istakao je da Dveri i Zdrava Srbija ne žele više da trpe “zulum naprednjaka” i ocenio da je septembr pravi mesec za početak borbe “protiv Vučićeve vlasti” i medijskog mraka, pre svega beogradskih medija s nacionalnim frekvencijom.

On je ocenio da bez slobodnih medija nema poštenih izbora i da je besmisleno izlaziti na izbore ukoliko mediji, ne budu otvoreni i za opoziciju. Obradović je rekao i da “opozicije nema u informativnim emisijama i više ne postoji nijedna politička emisija u kojoj gostuju predstavnici opozicije”.

“Tražimo da se svako veče nakon Dnevnika 2, organizuje politička emisija u kojoj bi gostovao po jedan predstavnik vlasti i opozicije”, rekao je Obradović.

Lider Zdrave Srbije Milan Stamatović je rekao da je došlo vreme da se aktuelnoj vlasti pokaže da u Srbiji postoje ljudi koji misle svojom glavom i koji se ne plaše. Prema njegovim rečima, došlo je vreme i da se vlasti pokaže da postoje ljudi i koji hoće slobodu, pre svega slobodu medija. Zatražio je da i opozicione stranke budu ravnopravno zastupljene u medijima s nacionalnom frekvencijom.

“Hoćemo da se borimo za prava običnog čoveka, a ne da idemo za kvazi intelektualcima koji su kupovali diplome i koji su sa privatnih fakulteta došli na vlast”, izjavio je Stamatović.

On je rekao da “Marš za Beograd” nije upereno protiv države Srbije, već protiv Srpske napredne stranke, koja prema njegovoj oceni “vlada strahom, medijima, novcem i državnim institucijama”.

“Nećemo da dozvolimo da se zloupotrebljavaju državne institucija poput Bezbednosno informativne agencije, čiji će direktor Bratislav Gašić sigurno dobiti veliku moć, a moći će da formira privatnu službu koja će raditi u interesu SNS”, rekao je Stamatović.

TPKNEWS/N1

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker