PRETI IZLIVANJE: Nabujala reka Pek, sa svim njenim pritokama

Zbog obilnih padavina koje su pogodile opštinu Kučevo u poslednja dva dana, nabujala je reka Pek, sa svim njenim pritokama.

Foto: JKP Kučevo

Trenutno najkritičnija tačka u opštini Kučevo je Železnički potok zbog starih šina i drugog šuta koji je ostao pored njega posle remonta pruge. „Srbijašume“ je svojom mehanizacijom izvadila deo šuta, a sutra se očekuje da stigne specijalna radna mašina koja će očistiti korito potoka.

Ševička reka zadala je dosta problema meštanima u njenom slivu, naročito u naselju Paskaronj, a kompletna mehanizacija JKP Kučevo je angažovana na više lokacija širom opštine.

Jedan deo ekipe JKP Kučevo nalazi se trenutno u Brodici gde su radovi u toku, dok je drugi u Komši.

Sva kritična mesta, kako na manjim vodotokovima, tako i na reci Pek, obišli su Ivan Rajičić, predsednik opštine Kučevo, njegov zamenik Nenad Mikić i Bojan Tadić, član Opštinskog veća zadužen za vanredne situacije.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker