VOZAČI OPREZNO: Od danas kazne za prekoračenje prosečne brzine

Od danas počinje merenje prosečne brzine između naplatnih rampi na auto-putu. Za prekoračenje brzine vozači će dobijati kazne na kućnu adresu, a strani vozači biće sankcionisani na licu mesta, tačnije po prelasku naplatne rampe.

Vozači će odmah po napuštanju naplatne rampe na bloku za plaćanje moći da iščitaju svoju prosečnu briznu i vide da li su je prekoračili.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova očekuju da će ovaj sistem znatno povećati sigurnost na našim drumovima. Postoji i inicijativa Ministarstva građevine, saobraćaja i infrastrukture da se, zbog dobrog kolovoza, maksimalna brzina podigne na 130 kilometara na čas, čime bi putnici u tranzitu uštedeli 22 minuta na prolasku kroz Srbiju.

TPKNEWS/Danas

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker