TUŽNA SLIKA SRBIJE: Fotografija ljudi koji čekaju u redu u centru Beograda je poraz našeg društva

Vreme je praznika i period kada većina porodično uživa za punom trpezom. U isto to vreme, dobijamo fotografije glumice Vesne Pećanac koja je korisnica dobrotvorne kuhinje, a samo dan nakon toga reka ljudi stoji u redu vapeći za jedan topli obrok. Danas se ponovo na društvenim mrežama deli fotografija korisnika koji u Francuskoj ulici strpljivo čekaju red kako bi dobili hranu.

Foto: Dragan Kujundžić/Tanjug

I to je doslovno reka ljudi, koji su došli da u ovim hladnim danima ugreju stomake kutlačom kuvane hrane.

Ova fotka nastala je ispred kuhinje Verskog dobrotvornog starateljstva SPC. Ipak, slični prizori često mogu da se vide ispred Narodne kuhinje.

Inače, U Beogradu se nalazi 53 distributivna punkta narodnih kuhinja, u svih 17 gradskih opština i dnevno se podeli više od 1.200 obroka. Najsiromašniji građani dobijaju kuvano jelo, voće ili kolač i hleb i svakog dana je hrana raznovrsna.

Gledajući ovakvu fotografiju prolaze reči predsednika koji često govori kako je Srbija ekonomski tigar, ali i premijerke Ane Brnabić koja je nedavno naglasila kako su u Srbiji gotovo iskorenjeni ekstremni vidovi siromaštva.

(Tpknews.com/Noizz.rs)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker