SZS U POŽAREVCU: Država da brine o građanima, a ne samo da uzima

Lideri Saveza za Srbiju Dragan Đilas i Zoran Lutovac poručili su sinoć na tribini u Požarevcu da ovaj opozicioni blok ostaje istrajan u borbi da izgradi zemlju koja će da brine o svojim građanima, a ne da ljudi iz nje beže da bi preživeli.

Foto: Savez za Srbiju

Kako se navodi u saopštenju, predsedavajući Saveza za Srbiju i lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas kazao je da država mora da građanima nešto da, a ne samo da uzima.

„Omogućimo ljudima da mogu da razvijaju svoj posao, a ne da ih maltertira država opterećujući ih stotinama dažbina. Dok u drugim zemljama smanjuju poreze i povećavaju plate, u Srbiji nas aktuelna vlast ubeđuje da ćemo da se razvijemo ako smanjimo plate i penzije. Pa što Nemci i Francuzi ne smanje plate pa da im napokon krene? Ko hoće da dođe u našu zemlju i otvori fabriku sa visokom tehnologijom i ozbiljnim platama, pomoći ćemo mu, ali ne ukoliko bi ljudi bili osuđeni da rade za samo 250 evra. To nam ne treba“, rekao je Đilas.

On je istakao da „nije tačno da Srbija nema novca“, ima – ali se troši na bespotrebne stvari, zaključio je.

„Zar je bolje potrošiti 500 miliona evra na fudbalske stadione ili deci obezbediti besplatne udžbenike? Hajde da malo brinemo o ljudima. Da svaki roditelj deteta sa smetnjama u razvoju dobije makar minimalnu platu, da može da brine o detetu. Zar smo toliko siromašni da za to nema, a ima za jarbole, gondole, pasarele od dva miliona evra“, upitao je predsednik Stranke slobode i pravde.

„Imamo zemlju, imamo rude, imamo vode, i to nećemo da prodajemo strancima, jer nijedna vlast nje dobila od naroda mandat da prodaje prirodna bogatstva, već da njima raspolaže na najbolji mogući način.“

Predsednik Demokratske stranke Zoran Lutovac rekao je, dodaje se u saopštenju, da je u državi koju je zarobila organizovana manjina uz pomoć uzurpiranih medija, neposredan razgovor sa građanima i građankama jedini način da se razmene istinite informacije.

Lutovac je dodao da smatra da nas čeka vruća politička jesen.

„Ono što nam sledi jeste da se odlučno držimo onoga što smo potpisali sa građanima u Sporazumu s narodom, a to je da nećemo učestvovati u radu parlamenta i nećemo učestvovati u izborima, ako nisu fer i pošteni“, smatra on.

Lutovac je naglasio da je veliki uspeh bojkota parlamenta to što je međunarodna zajednica razumela kako zaista stoje stvari u Srbiji, ko je zaista opozicija, a ko ne.

Podsetio je i na to da je Savez za Srbiju druga po snazi politička opcija u Srbiji, čija je najveća snaga spremnost da svoje različitosti stavi po strani u borbi za normalnu Srbiju.

„Stavili smo postrani naše posebnosti i okupili se oko zajednčke namere, a to je da normalizujemo Srbiju. Vrlo brzo nakon našeg ujedinjenja, vlast je pokazala nervozu, i počela da spovodi sve veće nasilje – nad medijima, nad institucijama, nad pravnom državom, a najzad i fizičko nasilje. Tada su i građani rekli dosta, svi smo izašli na ulicu i od tada se dosta toga promenilo“, naveo je Lutovac.

On je podvukao da “moramo da ostanemo istrajni i da se držimo zajedno oko onoga oko čega smo se okupili”, a to je jedna normalna Srbija u kojoj ce svako moći da živi od svog rada, u svojoj zemlji.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker