U SRBIJI 2.447 OSOBA ZARAŽENO KORONOM: Policijski čas najverovatnije od petka do ponedeljka

Do danas je kod 2.447 građana Srbije potvrđeno prisustvo koronavirusa od kojih je 61 osoba izgubila život.

Foto: Pixabay

Zbog kovid-19 u bolnice je smešteno 1.394 ljudi, a na respiratorima je njih 108. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će vanredno stanje biti ukinuto prvom prilikom kad bude bezbedno po zdravlje ljudi.

Prema podacima objavljenim juče u 15:00 časova u poslednja 24 sata virus kovid-19 potvrđen je kod još 247 ljudi, a preminule su tri osobe, čime je u Srbiji registrovano ukupno 2.447 obolelih uz 61 smrtni ishod. Ukupno je testirano 9.626 ljudi. Od bolesti su dosad preminula 44 muškarca i 17 žena prosečne starosti 64,2 godine, a smrtnost od virusa je 2,49 posto.

„Na osnovu ukupnog broja obolelih, imamo stabilan broj pa čak i pad na današnji dan u nedelji kada je u nekim zemljama bio vrtoglavi porast“, rekla je zamenica direktora Batuta Darija Kisić Tepvčević.

Ocenila je da to znači da su mere imale efekta i da stručnjaci znaju šta rade, ali je poručila i da ne smemo da posustanemo.

Juče su Ministarstvo zdravlja i Institut za javno zdravlje „Milan Jovanović Batut“ prosledili lokalnim samoupravama nove instrukcije u borbi protiv širenja epidemije. Prema ovim instrukcijama više nema lečenja kod kuće i svi pozitivni na koronavirus moraće da se leče u kovid bolnicama ili improvizovanim bolnicama u Beogradu, Nišu, Novom Sadu.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sinoć je rekao da će ubuduće najverovatnije vikendom policijski čas biti od petka do ponedeljka, kao i da će se ta odluka „sasvim izvesno doneti za Beograd i Niš. Najavio je i da će vanredno stanje biti ukinuto prvom prilikom kad bude bezbedno po zdravlje ljudi.

U kineskom gradu Vuhanu, odakle je pandemija počela da se širi, ukinut je karantin, a žarišta koronavirusa sada su Evropa i SAD. Kod više od 1.430.000 ljudi širom sveta potvrđeno je prisustvo novog virusa, dok je preko 82.000 preminulo od posledica oboljevanja.

(Tpknews.com/Insajder)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker