NAKON TRI DECENIJE: Centar za kulturu u Kučevu dobiće centralno grejanje

Posle više od 30 godina, Centar za kulturu u Kučevu dobiće centralno grejanje

Tokom tople probe, koja je urađena u petak 12. januara u prepodnevnim satima, Centar su obišli predsednik opštine Novica Janošević i predsednik Skupštine Vladimir Stojanović u pratnji gradskog urbaniste Dušana H. Todorovića i na licu mesta se uverili u kvalitet izvedenih radova.

Foto: Screenshot

Kako je objasnio Todorović, Grejanje Centra za kulturu će imati tri odvojena kraka. Sada je u funkciji onaj kojim se zagreva Velika sala i prateće prostorije i intenzivno se radi na glavnom potisnom vodu drugog, koji će omogućiti grejanje administrativnog dela i Biblioteke. A, nakon toga na red će doći i hodnici i Mala sala.

Todorović je napomenuo, da je uvođenje centralnog grejanja u jedan ovakav objekat izuzetno komplikovano i zahteva veliku investiciju.

– Kako sam to već više puta rekao, izuzetno je bitno što će se za grejanje kao energent koristiti obnovljivi izvori, drvo i ugalj –, naveo je Todorović.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker