UHAPŠENI: Policija u Beču razbila srpsko-albansku narko bandu dok su krali sef! (FOTO)

Austrijska policija je u Beču razbila narko-bandu koja se tereti za više provala kojima je napravljena šteta u iznosu od oko 100.000 evra, javili su austrijski mediji.

Foto: Screenshot heute

U policijskoj akciji uhapšene su dve osobe (34 i 43) iz Srbije, jedna osoba (42) iz Albanije i jedna osoba (48) iz Sirije i svi se nalaze u pritvoru. Ova četvorica osumnjičenih su uhapšena kada su pokušala da ukradu sef u kojem je bilo više od 40.000 evra.

Pokrajinska kriminalistička služba od novembra prošle godine, zajedno sa Saveznom kriminalistiškom službom, vodi istragu protiv ove bande. Najpre je postojala sumnja da banda trguje narkoticima, ali je ustanovljeno da se bavi i provalama u poslovne prostore u Beču i Donjoj Austriji. Četvorica osumnjičenih uhapšena su prilikom provale u firmu u 2. bečkom okrugu.

Članovi bande iz Srbije i Albanac pokušali su da sa sobom ponesu i sef, ali pošto je bio pretežak pozvali su u pomoć Sirijca koji, prema navodima policije, ranije nije učestvovao u krađama.

Nakon što su uspeli da iznesu sef, sva četvorica osumnjičenih su pobegli u dva automobila, ali nisu daleko odmakli budući da su ih priveli pripadnici specijalne jedinice policije Kobra. Prilikom pretresa stanova koje su koristili, policija je našla i oko 1,3 kilograma kanabisa, kao i 63 grama kokaina, dva pištolja, alat za provale, kao i oko 8.300 evra u gotovini.

Ova banda se tereti da je počinila 11 provala u apoteke, kafane i poslovne prostore u Švehatu, Bad Feslau, Berndorfu i Beču.

(Heute.at)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker