STIŽE LEDENI TALAS IZ SIBIRA: RHMZ izdao crveni meteoalarm za Braničevski okrug

Od nedelje se u Braničevskom okrugu očekuje veoma hladno vreme uz nove snežne padavine i formiranje i povećanje visine snežnog pokrivača, saopštio je RHMZ.

Foto: Screenshot RHMZ

U jutarnjim satima biće umeren i jak mraz, a dnevna temperatura biće ispod nultog podeoka. RHMZ je na svom sajtu izdao upozorenje da se od nedelje 25. februara očekuje hladni talas u trajanju od najmanje pet uzastopnih dana.

Od nedelje pa do 1. marta na području Braničevskog okruga biće ledeni dani, u jutarnjim satima biće umeren, lokalno i jak mraz, temperature će se kretati od -10 do -5 C, dok će dnevna temperatura biti od -6 do -2 C. Očekivana visina snega je od 10 do 20 cm lokalno i više.

“S obzirom na intenzitet i vreme trajanja, prognozira se veoma opasna vremenska pojava. Budite veoma obazrivi i pratite zvanična saopštenja o vremenu i prognozi vremena”, navodi se na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker