I VEČERAS ISPRED RIK: Studenti pozvali na novi protest danas u Beogradu (VIDEO)

Studenti koji su prisustvovali sinoćnjem protestu ispred Republičke izborne komisije u Beogradu pozvali su sve da se okupe i danas.

Foto: FoNet

Kako su rekli, svi treba da dovedu još po troje ljudi koji sinoć nisu bili na skupu. Onima koji su odlazili kućama poručeno je da ima hapšenja i da se kreću u grupama. Ispred RIK, na ulici je ostalo stotinak građana, mahom studenata.

Članovi Republičke izborne komisije izašli su pola sata posle ponoći iz zgrade u kojoj je sedište RIK. Studenti su im dobacivali “laku noć i pogledajte decu u oči”, nakon čega su ostali na ulici da sakupljaju smeće.

Presednik Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović rekao je posle konferencije Republičke izborne komisije da reakcija članova RIK iz redova vlasti ne čudi, jer oni beže od odgovornosti.

– Mi tražimo da se izbori ponište zbog velikog broja nepravilnosti i zbog toga što su glasali ljudi koji ovde ne žive – , rekao je Grbović FoNetu.

On je naveo da članovi RIK iz redova vlasti beže od odgovornosti kada se od njih traži da rade svoj, a ne stranački posao.

Dodao je da su članovi RIK mogli da budu izvedeni na drugi izlaz, ali je cilj bio da se stvore incidenti. Grbović je kazao da velika većina učesnika skupa nije nasilna i da je ostao s njima da ne bi bili žrtve propagande ili policije.

U centru Beograda ispred sedišta RIK građani, na poziv koalicije „Srbija protiv nasilja“, koja tvrdi da je bilo izbornih neregularnosti, protestovali su od 18 sati sinoć.

Tokom večeri došlo je do nekoliko manjih incidenata, a napadnut je i direktor Republičkog zavoda za statistiku Miladin Kovačević kojeg je nekoliko ljudi pokušalo da spreči da uđe u zgradu, međutim obezbeđenje ga je sprovelo unutra.

Takođe, u trenutku kada su članovi RIK-a pokušali da izađu na glavni izlaz, okupljeni ljudi su jurnuli ka njima i fizički ih sprečili da izađu, nakon čega su se članovi opet vratili u zgradu.

Narodna poslanica i potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić i lider Narodnog pokreta Srbije Miroslav Aleksić započeli su štrajk glađu u zgradi RIK-a, zahtevajući poništavanje beogradskih izbora i ponavljenje čitavog izbornog procesa, jer smatraju da su izbori pokradeni.

(Tpknews.com/Mediji)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker