PONOVO POSKUPELI I DIZEL I BENZIN: Predsednik Vučić verovatno pomešao rikverc i petu brzinu

Na pumpama u Srbiji gorivo je od danas još skuplje. Evrodizel će, umesto 203,50 biti 206 dinara za litar, a motorni benzin evropremijum BMB 95 će koštati 193 umesto 187 dinara za litar koliko je ove nedelje koštao.

Prošlog petka, obe vrste goriva čija je cena ograničena uredbom Vlade Srbije su poskupele. Cena dizela za nešto više od dinar, dok je benzin poskupeo za tri dinara. Evrodizel se do danas prodavao po ceni od 203,50 dinara za litar, a motorni benzin evropremijum BMB 95 za 187 dinara za litar.

Vlada Srbije produžila je u utorak trajanje Uredbe o ograničenju cene naftnih derivata do 30. juna. U tekstu Uredbe o izmeni Uredbe o ograničenju visine cena derivata nafte, navedeno je da je neophodno produžiti period važenja ograničenja cena na još 30 dana.

“Imajući u vidu da je tržište naftnih derivata još nestabilno, članovi vlade doneli su ovakvu odluku u cilju sprečavanja većih poremećaja na tom tržištu i radi očuvanja životnog standarda stanovništva”, navodi se u saopštenju Vlade Srbije.

To znači da će i u narednih mesec dana, svakog petka Ministarstvo trgovine saopštavati najvišu dozvoljenu cenu dve vrste goriva – evro dizela i evro premium BMB 95.

(Tpknews.com/Euronews Srbija)

PROČITAJ I

2 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker