REBALANS ZBOG NEUTROŠENOG NOVCA: Skupština grada u Požarevcu obavila prvu korekciju lokalne kase

Zbog neraspoređenog viška prihoda i primanja iz prethodnih godina i neutrošenih sredstava ranijih donacija, pomoći i transfera, Skupština grada usvojila je prvi ovogodišnji rebalans budžeta, koji sada iznosi pet milijardi i 172 miliona dinara.

Screenshot/SatTv

Ukupne investicije u ovoj godini planirane su za oko milijardu dinara, a kapitalni izdaci dostići će 930 miliona, a usvojen je i predlog prve izmene i dopune Programa za unapređenje uslova života u Požarevcu.

– Radi se o rekonstrukciji vodovoda u Ulici Bože Dimitrijevića, prelasku Poljoprivredne škole na grejanje gasom, uspostavljanju Jedinstvenog upravnog mesta u gradskoj opštini Kostolac, te drugoj fazi obnove Načelstva – objasnio je gradonačelnik Saša Pavlović.

Formirana je i Lokalna komisije za kapitalne investicije, koja će rangirati predloge projekata vrednih više od dva miliona evra, a usvojena je i odluka o izmeni cenovnika usluga JKP “Parking servis”…

(Tpknews.com/I.M.S.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker