ČISTKA U REDOVIMA POKS-a: SNS švalerke Gojković i Čikiriz isključeni iz članstva!

Član Predsedništva Pokreta obnove kraljevine Srbije (POKS) Dušan Radosavljević saopštio je da su bivši predsednik i potpredsednik te stranke Žika Gojković i Mirko Čikiriz isključeni iz članstva.

Foto: POKS/arhiva

Radosavljević je u pisanoj izjavi naveo da su se Gojković i Čikiriz oglušili o stav Statutarne komisije POKS, koja je nadležna da rešava pravne stvari u stranci, da je sednica Glavnog odbora nelegalno sazvana i da, kao takva, nema nikakvo pravno dejstvo.

Prema njegovim rečima, odluka je doneta u skladu sa članom 11. Statuta POKS i članom 23. Pravilnika o Disciplinskom postupku u kojima se navodi da „izuzetno, bez sprovođenja redovnog postupka, disciplinsku meru isključenja iz stranke može da izrekne Predsedištvo članu, odnosno funkcioneru stranke, radi sprečavanja nastupanja daljih štetnih posledica“.

Novo rukovodstvo stranke biće izabrano na legalnoj izbornoj skupštini, sazvanoj prema odredbama Statuta stranke, koja će biti održana 3. januara, naveo je Radosavljević.

(Tpknews.com/FoNet)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker