Predsesnik Nacionalnog Saveta Vlaha Srbije čestitao Dan škole predškolcima i osnovcima u Ranovcu

Osnovna škola “Jovan Šerbanović” u Ranovcu, sa područnim odeljenjima u Kladurovu i Manastirici, danas je prigodnim programom predškolaca i osnovaca obeležila Dan škole.

Foto: Promo

Skupu sa uglednim zvanicama, predsesnikom Nacionalnog Saveta Vlaha Srbije Novicom Janoševićem, predsesnikom IO NSVS Radišom Dragojevićem, predstavnicima opštinskog rukovodstva, prosvete, javnog i političkog života obratila se zamenica direktorke škole Gordana Đorđević.

Priznanja za postignute uspehe učenicima i nastavnom kadru, usled opravdanog odsustva direktorke Vesne Šubert, dodelila je sama zamenica Gordana Đorđević.

Foto: Promo

U ovoj školi, od ove školske godine, više od 20 učenika pohađa predmet VLAŠKI GOVOR SA ELEMENTIMA NACIONALNE KULTURE. Čestitajući dan škole predsednik Janošević je izrazio nadu da će naredne godine još veći broj učenika pohađati predmet Vlaški govor.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker