RASTE BROJ ZARAŽENIH: U požarevačkoj bolnici 162 pacijenta, među njima dosta mladih

U Opštoj bolnici u Požarevcu hospitalizovana su 162 pacijenta iz cele Srbije, trenutno je COVID-19 potvrđen kod 68 osoba, dok je četvoro na respiratorima, rekao je direktor Danko Nikolić.

“Zdravstveno stanje u odnosu na prethodne dane se pogoršava, ljudi dolaze u lošijem zdravstvenom stanju. Trenutno imamo četiri pacijenta na respiratorima i sva kiseonična mesta su nam zauzeta”, rekao je Nikolić.

Ukazao je da dosta mladih ljudi pristiže u bolnicu.

“Za razliku od ranije sada je ta starosna populacija mladih. Ima i do 2000. godišta, ali i 1980. i 1990. godište. U principu i oni više nisu tako laki slučajevi i među njima ima težih slučajeva”, dodao je Nikolić.

Rekao je da, prema procenama Kriznog štaba, očekuju i u toku ove nedelje veći priliv pacijenata i apelovao na građane da poštuju sve mere i izbegavaju žurke i okupljanja koja bi mogla da pogoršaju situaciju.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker