SADA JE I ZVANIČNO: Kurc među prvih pet najkorumpiranijih političara 2021. godine!

Organizacija “Projekat za obuhvatanje i objavu organizovanog kriminala i korupcije” (OC CRP) uvrsto je bivšeg austrijskog kancelara Sebastijana Kurca među pet najkorumpiranijih političara 2021. godine.

Foto: Tanjug

Prvi na listi je beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko, a za njim sledi doskorašnji predsednik Avganistana Ašraf Gani, sirijski predsednik Bašar al Asad, turski predsednik Redžep Tajip Erdogan i onda Kurc.

Kurc je ušao među prvih pet najkorumpiranijih političara sveta od 1.167 „nominovanih“.

Komisija sastavljena od šest novinara i naučnika, koji se bave korupcijom i o tome izveštavaju, i pored rekordnog broja “nominovanih” lidera, jednoglasno su, po prvi put posle jedne decenije, izabrali Lukašenka.

Kada je reč o Kurcu, OC CRP je napravio grešku, jer je na sajtu nekadašnjeg kancelara predstavio kao lidera desničarske Slobodarske partije Austrije, čiji su “vodeći članovi “pali” zbog afere “Ibica”.

Inače Kurc je 9. oktobra podneo ostavku na mesto kancelara i u decembru se povukao iz politike, nakon što je pokrenuta istraga protiv njega i njegovih devet saradnika zbog korupcije i pronevere.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

2 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker